Активний знак доступності отримує статус офіційного в штаті Нью-Йорк


icon-isoМинуло вже більше 45 років з того часу, як був створений символ доступності. Його вже неодноразово намагалися змінити, наповнити його новим змістом і ось нарешті цей знак отримує значну модернізацію, принаймні в Нью-Йорку. Губернатор Ендрю Куомо у п’ятницю, 25 липня 2014 року, підписав документ, який надає право змінити застарілий знак доступності на більш модернізовану версію (Активний знак доступності), відповідно до того, який затверджено в законопроекті.

“Нью-Йорк знову попереду, будучи першим штатом в США, який оновить застарілі знаки “для інвалідів” на більш прогресивний та “активний” символ. Працюючи разом, ми як і раніше будемо яскравим прикладом та захищатимемо й надалі права людей з інвалідністю по всій країні”, – сказав сенатор Девід Карлуччі у своїй заяві. Розробляючи новий законопроект разом із Санді Галеф вони зробили наголос на тому, що ніяких фінансових наслідків така зміна не матиме, оскільки цей законопроект накладатиме зобов’язання тільки на нові знаки. Всі нові іконки, що будуть наноситися повинні нести оновлений зміст – слово “інвалід” втрачає чинність і на його місце стає слово “ДОСТУПНИЙ”.

history-1Старий символ був обраний за результатом конкурсу в 1968 році, переможницею якого стала датська студентка Сюзанна Коефед. Дуже дивно, але ознаками символу тоді було обрано обезголовлене неактивне тіло в інвалідному візку з простягнутими руками назовні. Вже наступного року знак був змінений – була додана голова. Цей знак і був включений в міжнародну організацію для збору стандартизації символів для обладнання.

history-3Дизайн символу, протягом років, неодноразово отримував оновлення та модернізацію, деякі з модернізованих символів були зображені у “штовхаючому” положенні з підключенням рук до коляски. Це зроблено в першу чергу для того, щоб людина, що зображена на символі, здавалася більш активною. Один з таких редизайнів, який знаходився в Музеї сучасного мистецтва, прикував погляд художниці Сари Хендрен кілька років тому. Вона написала про нього, то і було початком створення альтернативи класичному символу, що зрештою, об’єднало сили Сари з Брайаном Гленном. Вони створили стікери і почали працювати в рамках “вуличного мистецтва” та розклеювати їх на інснуючі знаки навколо Бостона.

“Ми знали, що м’яко кажучи, діємо незаконно, але це був єдиний шлях, щоб підняти розмову на той рівень, який ми б хотіли і яка, насправді, зовсім не про графічні якості графічного образу”, – говорить Сара Хендрен, тепер професор дизайну в інженерному коледжі ім. Франклін В. Олін. “Мова йшла про те, як ми представляємо людей в суспільних відносинах і те, що робить цей знак, цей символ, який, врешті-решт, несе дійсно історично глибоке значення в тому, що він гарантує політичний доступ, та що це означає для нас зараз”.

Новий Міжнародний символ доступності

Згодом до проекту приєднався Тім Фергюсон-Саудер і вони разом створили останню версію дизайну, яку й випустили у суспільне надбання. З того часу почалася його популяризація і воно намагалися всебічно сприяти його використанню і ця робота врешті-решт почала давати свої плоди – його почали приймати деякі компанії, некомерційні організації та навіть міста, у тому числі в Кембриджі (штат Массачусетс), Ель-Пасо (штат Техас) та в Нью-Йорку. Але, як і можна було очікувати, оновлення символу не було сприйняте на сто відсотків позитивно.

Найпоширеніше питання, яке викликає занепокоєння, стосується реконструкції зображення, це те, що воно вказує тільки на один вид інвалідності та один вид людини в інвалідній колясці, але Хендрен і її співробітники вже неодноразово відповідали у своєму блозі на цей закид – “Рука штовхає коляску символічно – як і всі іконки будь-яких піктограм не буквальні… Наш символ говорить про широку натуру особистості і несе поняття, що людина спочатку визначається, яким чином і чому він/вона буде орієнтуватися у світі, в буквальному та переносному сенсі”.

Це також, говорить і про те, як людина розглядає рух: це метафора для активності і переосмислення інвалідності.

Здається, що розмова йдеться про зображення, але реальна робота проекту полягає в тому, аби захистити права людей з інвалідністю!

The Washington Post

Яка в тебе реакція на цей пост?
Злість Злість
0
Злість
Мило Мило
0
Мило
Провал Провал
0
Провал
Цікаво Цікаво
0
Цікаво
Смішно Смішно
0
Смішно
У захваті У захваті
0
У захваті
Ого Ого
1
Ого
Сильно Сильно
0
Сильно
Що за? Що за?
0
Що за?

Блогер, автор проектів «ІнваФішки» та «Паралічненько». Маю травму в шийному відділі хребта, пересуваюся за допомогою коляски. Організатор таборів активної реабілітації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Активний знак доступності отримує статус офіційного в штаті Нью-Йорк

log in

reset password

Back to
log in