Архітектурна доступність сьогодні залишається тим наріжним каменем, який заважає…Архітектурна доступність сьогодні залишається тим наріжним каменем, який заважає людям з інвалідністю вільно пересуватись як містом, так і власним будинком.

Весь прогресивний світ впроваджує концепції універсального дизайну при проекуванні та будівництві, вже давно не обмежуючись традиційними для України установками — якщо зараз ніхто з мешканців не пересувається кріслом колісним, тоді навіщо проектувати житло згідно міжнародних стандартів?
Ось один з прикладів, коли архітектори в першу чергу все ж таки зважають на потреби людини, а не на форму.

Голландський архітектор Рем Колхаас сконструював будинок для чоловіка, який пересувається на кріслі колісному. Будівля має три окремі секції, розташовані одна на одній. Найнижча частина знаходить трохи нижче землі, середня заходить частково на рівень землі, відкрита зовні і закрита склом одночасно, а на верхньому рівні є спальні зони для чоловіка та дружини та їхніх дітей.

По всьому будинку розташовані моторизовані завісні стіни, які забезпечують конфіденційність із зовнішнім світом. Ба більше, цей будинок має ще один «плаваючий» рівень, який перетинає всі три поверхи, що дає змогу власнику крісла колісного пересуватись на платформі з ліфтів розміром 3 метри на 3,5 метра. Підлога піднімається та опускається до інших рівнів будинку за допомогою гідравлічного підйомника, а полиці для книг вишикують одну стіну приміщення шахти ліфта, де власник будинку має свою приватну житлову зону, доступну для всіх рівнів будинку. Цей рух змінює архітектуру будинку.

Як бачимо, архітектор Рем Колхаас розмірковував поза доступним дизайнерським набором принципів. Замість того, щоб підлаштовувати будинок виходячи з мірок ширини доступності дверей, архітектор зробив все навпаки — спроектував будинок навколо крісла колісного з урахуванням максимально комфортних умов.

 


Сподобалося? Поділися з друзями!

0
0
0 shares, 0 points
Яка в тебе реакція на цей пост?
Злість Злість
0
Злість
Мило Мило
0
Мило
Провал Провал
0
Провал
Цікаво Цікаво
0
Цікаво
Смішно Смішно
0
Смішно
У захваті У захваті
0
У захваті
Ого Ого
0
Ого
Сильно Сильно
0
Сильно
Що за? Що за?
0
Що за?

Блогер, автор проектів «ІнваФішки» та «Паралічненько». Маю травму в шийному відділі хребта, пересуваюся за допомогою коляски. Організатор таборів активної реабілітації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Архітектурна доступність сьогодні залишається тим наріжним каменем, який заважає…

log in

reset password

Back to
log in