Ми починаємо діалог з працівниками закладів культури, аби розповісти про політик…Ми починаємо діалог з працівниками закладів культури, аби розповісти про політику доступності для людей з інвалідністю. Першим презентуємо @hrushevsky_house, про який розповіли його наукові співробітники:

🔸Як часто до вас приходять люди на кріслі колісному?
Зазвичай, рідко. Минулого року була одна людина, але вона без проблем потрапила до нас. У зв’язку з карантином ситуація з відвідувачами ускладнилась ще більше.

🔸Чи знають ваші співробітники етикет спілкування з людьми з інвалідністю?
Юлія: «У мене був досвід волонтерства у проєкті «Арсенал ідей», де організація Відчуй проводила інструктаж. Вони розповідали про те, як потрібно поводиться з людьми з інвалідністю, як здійснювати супровід, а також про інші нюанси, котрі пересічна людина може просто не знати. Завдяки цьому у мене тепер є інструментарій роботи з людьми з інвалідністю, але це суто мій індивідуальний досвід. Було б круто, якби на такому рівні про це розповідали усім працівникам музеїв».

🔸Як людина на колясці може потрапити в музей?
Спочатку потрібно завчасно нам зателефонувати та повідомити про відвідування. На жаль, зайти з центрального входу, що на вулиці Паньківській, не вийде, бо там сходи. Краще заходити з вулиці Льва Толстого. Там є арка, а далі ми відкриємо ворота. На території є пандус, всередині музею ліфт, прохід дверей дозволяє вільно переміщатися між залами. Вбиральня також доступна.

🔸У музеї може працювати людина з інвалідністю?
Так. Якщо екскурсоводом, то потрібно мати вищу освіту, бажано історичну чи пов’язану з музеєзнавством. Інші вакансії: адміністратор-касир та музейний доглядач.

🔸Ваш музей є доволі доступним. Чому тоді так мало людей з інвалідністю його відвідують?
Це філософське питання. Ми не знаємо, чи це проблема інформаційної політики музею, чи людей, які просто про нас не знають. Ми сприймаємо людей з інвалідністю як звичайних відвідувачів, тому рідко пишемо про доступність, бо сприймаємо її як належне. Мабуть, сподіваємося, що люди з інвалідністю самостійно здійснюють пошук інклюзивних закладів. Але розуміємо, що варто активніше про це розповідати. Будемо виправлятися, бо ми відкриті до усіх відвідувачів. Чекаємо у гості!

#запідтримкиУКФ

Яка в тебе реакція на цей пост?
Злість Злість
0
Злість
Мило Мило
0
Мило
Провал Провал
0
Провал
Цікаво Цікаво
0
Цікаво
Смішно Смішно
0
Смішно
У захваті У захваті
0
У захваті
Ого Ого
0
Ого
Сильно Сильно
0
Сильно
Що за? Що за?
0
Що за?

Блогер, автор проектів «ІнваФішки» та «Паралічненько». Маю травму в шийному відділі хребта, пересуваюся за допомогою коляски. Організатор таборів активної реабілітації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми починаємо діалог з працівниками закладів культури, аби розповісти про політик…

log in

reset password

Back to
log in