Проект закону по парковках підтримано Урядом


Менше тижня знадобилися нашому уряду для розгляду проекту закону, який ми обговорювали минулою п’ятниці у МВС. Розуміючи всі особливості процедури подачі багато хто дуже скептично дивився на зазначені Арсеном Аваковим строки подання цього проекту. Але вчора на офіційній сторінці Валерія Сушкевича з’явилася приємна інформація – на засіданні Уряду схвалено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю».

Тримаємо руку на пульсі і не забуваємо питати своїх депутатів чи підтримають вони цей законопроект, адже це напряму зможе якісно покращити життя всім людям з інвалідністю, які користуються автомобілем, як в якості водія, так і пасажира. Окрім того, посилюється відповідальність за не облаштування паркомісць для людей з інвалідністю, зокрема, біля багатоповерхових будинків.

Окремо хочеться наголосити, що за рішенням органу місцевого самоврядування право складання адмінпротоколу може бути надано продставникам ГО, що з огляду на підвищення штрафу до 1020 грн. стає досить вагомим аргументом в боротьбі з хероями. Нарешті і #поліція отримає право складати протокол.

Слідкуємо і поширюємо інфу, це важливо!

Яка в тебе реакція на цей пост?
Злість Злість
0
Злість
Мило Мило
0
Мило
Провал Провал
0
Провал
Цікаво Цікаво
0
Цікаво
Смішно Смішно
0
Смішно
У захваті У захваті
0
У захваті
Ого Ого
0
Ого
Сильно Сильно
1
Сильно
Що за? Що за?
0
Що за?

Блогер, автор проектів «ІнваФішки» та «Паралічненько». Маю травму в шийному відділі хребта, пересуваюся за допомогою коляски. Організатор таборів активної реабілітації.

Коментарі 53

 1. А усі інші вправа у нас забезпечуються в повному обсязі, починаючи від проходження МСЕК до забезпечення ліками та тіми д підгузками, посадовці нехтують виконання, посилення відповілальності – нулт

 2. За моєюю логікою, вже давно потрібно не щось, а конкретні дії мають буути схвалені, 6 років діє Конвенція, на місцях посадовці нахтують своїми обовязками, їм за це нічого, діти не отримують реаб, послуг взагалі, не навчаються у школі, не відвідують садочки, навіть у Києві..І ніхно не несе за це відповільльності, а мами просять , пишуть , просять і пишуть…Міністерство нехтує два роки внести зміни по ІПР, ,,, і ще багатотчого… а ще безбарьєрність.. тут би ой як посилити відповідальність..на мою думку в цьому напрямку необхідно працювати усім, хто може впливати на процес прийняття рішень

  1. кто чего ищет))) есть такая штука отрицание называется (я хороший – все плохие). вот делают люди хорошие дела: парковки))) а ты, Ларисочка, возмущаешься))) вот очередной тренинг за бюджетные деньги или грантовые проведут. двадцать лет тренинги проводит НАИУ. и дальше будут. а ты работай в госструктуре – послуги надавай)), а ГО тебе будут говорить, что ты ничего не делаешь. и они ЛУЧШЕ знают. так как в теме. а ты не в теме. и я не в теме). что нас слушать? и какие вопросы ты тут поднимаешь? видишь как люди трудятся? не понимаешь? ПАРКОВКИ – ЭТО НАШЕ ВСЕ! как ты вообще посмела мнение свое сказать??? а что вообще ничего не делать?)))

  2. Хіба я комусь не давав говорити чи затикав? Просто спитав. Звичайно ж ГО в усьому винні з НАІУ на чолі в порушенні прав людей з інвалідністю. Всі дорікають на невиконанні конвенції навіть не згадуючи хто взагалі ту конвенцію притягнув в Україну, хто лобіював прийняття ДБН щодо МГН і продовжує їх вдосконалювати та робить і далі роботу в тому напрямку. Парковки це чергова сходинка, яка буде подолана, впевнений. Це питання яке турбує особисто мене і саме тому я сижу за тим столом з табличкою і дуже задоволений що мені вдалося внести хоч частку до цієї справи. Це системна робота, або навіть боротьба, яка ведеться в багатьох напрямках і парковки одна з них. Я все більше бачу мрійників, які вважають що у ВР взагалі комусь є діло до наших питань, зокрема дітей з інвалідністю. Що всі наче мають знати і приймати закони що посилять відповідальність при цьому ніяких тренінгів не має бути, бо це ж гроші на вітер, просто всі мають знати і бажати це виправити.

   Набагато простіше дорікати мені, що я займаюся не тими питаннями, працюю не з тими людьми. Не треба. Якщо це неправильні дії, то кажіть що саме не так, але казати що це не на часі теж не треба.

  3. Лариса Татаринова цікаво, а що тоді робить пан уповноважений? декларує своєю постаттю Конвенцію? і взагалі, хто мені пояснить як формується політика НАІУ? впринципі я відповідь знаю) але для спільноти? хочеться виріти, що не одна-дві особи

  4. Чесно кажучи, коли пан Сушкевич очолював комітет Верховної ради, також отримував бюрократичні відписки,але в чому вина Віталія?! Друзі,будьмо толерантнішими один до одного.

  5. Я не хочу отримувати бюрократичні відписки, тому і шукаю, як цьому полкасти край…наразі це сама велика проблема, як на мене, не вирішити питання, про яке заявлено, а просто дати відписку,,,,не допоможуть звернення,, звернусь до комітету з прав людей з інвалідністю при ООН, знаю точно, що питання буде вирішено…

  6. Отримав лист, дякую, ознайомлюся обов’язково. Але я ж бачу листування з Мінсоцполітики, в чому там Сушкевич завинив не зрозумів?

 3. при чому тут дорікання? я написала свою думку. и маю на це право. так, Конвенція прийнята. а скільки судів за невиконання? – 0. ГО функція контроювати закони, робити опитування своїх людей про актуальні проблеми і багато ще чого. все зрозуміло. Чому я не вірю про системну боротьбу і т.п.? тому що людина яка очолює НАІУ і багато інших державних посад 20 РОКІВ, постійно маніпулює темою інвалідності, розказуючи, що держава нічого не робить. при цьому отримуючи миліони з бюджету протягом двадцяти років, а РАДІСТЬ за ЦЕ ВСЕ – ПАРКОВКИ!!!

  1. При тому, що я написав про конкретну проблему, яка може вирішитися ось таким чином, а може і не вирішитися, складно прогнозувати, але пробуввти варто. Це моя радість і не плутайте мою особисту сторінку з сайтом Уповноваженого чи сторінкою. Я не обізнаний у всіх справах, які були зроблені, але з того що я бачу зараз це чимала робота. У нас є традиція когось звинувачувати, традиційно і системно, ось і я дивлюся трохи в цьому вже плутаюсь)

   Я не компетентний відповідати за все що було за 15 років зі створення НАІУ, але тим не менш знаю, що ситуацію з вирішенням питань людей з інвалідністю значно складніша за інші питання в нашій державі накшталт боротьби з корупцією (там хоч достатньо уваги тому приділяється). Що я знаю точно, то це чи не єдина організація, яка намагається постійно тримати руку на пульсі законодавчих змін, з яких, як це не дивно, постійно намагаються прибрати щось і десь, і саме завдяки цій роботі воно хоч якось ще тримається.

   Коли я буду достатньо володіти темою, тоді зможу дати відповіді на інші питання, зараз готовий говорити по даному законопроекту.

  1. Виталий Пчелкин Ні, трошки не так це відбувається. Кожен сам за себе пише перелік персональних заслуг. Потім поважна посадова особа подає клопотання на свого друга чи боса чи громадського активіста Асамблеї про нагородження до комісії з винагород. Потім міняються містами. В результаті всі нардепи в орденах та ще й Херої України. І ще “заслужені працівники соціальної сфери” дуже модне звання – за це звання покладається велика надбавка до окладу та пенсії. ось так це робиться, а що ні?

 4. Виталик! Я сколько раз к Вам обращалась за помощью, зачем мне путевка без сопровождения , сыну нужен полный патронаж, как я его мог доставить в санаторий, за какие средства и сил у меня нет его таскать. Решайте проблемы доставки взрослых инвалидов с группой А, вопрос мочеприемников и катеторов фалея и пеленок, я же не говорю о медикаментах и обследовании таких больных. Виталик извини, но достали, тренажеры необходимые по 3 тыс евро, это для кого, кто их может себе позволить. Не можете обеспечить путевками всех нуждающихся и их доставкой, выплачивайте компенсацию не 450 гривен а полную стоимость, родственники сами найдут санаторий и центр реабилитации который им подойдет,

  1. Пані Вєра, ми спілкувалися з вами не в якості представника влади чи організації, а як людина з травмою як у вашого сина. Я давав вам свої поради, пропонував деякі рішення, можливо вони вам не сподобалися або не підходять. Питання доставки в санаторії вирішуватися не буде так як ви це бачите, адже це компетенція кількох органів, як мінімум я бачу такий шлях – соціальне таксі місцевого рівня, вокзал/поїзд (Укрзалізниця), доставка санаторна. Перше наскільки я розумію відсутнє в Ірпені, вагон замовити можна більш-менш там зручно (посадять/знімуть, теж працює так сяк), по санаторіях треба поточнювати, не певен але має бути. У вас інша проблема – доглядати там ніхто не буде, адже то санаторно-курортне лікування, а не реабілітація в повному розумінні. Питання компенсації мене самого цікавить, але я не думаю що в найближчі часи ми побачимо якийсь дієвий механізм перерозподілу тих коштів, хоча погоджуюся, що для багатьох могло б бути більш корисне їх використання в місцевих реабілітаційних центрах.

   Щодо тренажера-вертикалізатора, то на мою думку воно вам взагалі не потрібно, адже користі від тієї вертикалізації Сашку не багато. Це ще один міф совкової реабілітації, набагто корисніше зайнятися питанням коляски та підйомника в підїзд.

  2. Виталий Пчелкин У меня как раз не совковый подход к реабилитации а современный и вертикализация рекомендована невропатологом .а вопрос схожести травмы , у сына большой участок спинного мозга травмирован и мы занимаемся каждый день дома на тренажерах рекомендованных в центре Бубновского , упражнения нам показал их реабилитолог у нас на дому. Саша не может больше 3 часов находится в коляске и даже с подушкой по вашей рекомендации, падает давление, вся правая сторона мокрая и поплыли. . Так что и каждого свои проблемы и я стараюсь их как то разрешить и помочь сыну, вот и вся проблема. Виталик не обижайся пожалуйста, но просто сил уже нет бороться . Хоть бы как то довести до самообслуживания.

  3. Ви на мене теж не ображайтеся, я Вас чудово розумію, совковий мав на увазі взагалі підхід до реабілітації в більшості наших “реабілітологів”. Якщо є потовиділення, значить все одно щось болить або є дискомфорт, це звичайна реакція організму. Можливо ноги давить, або ще щось, треба шукати. Цілком нормально знаходиться в колясці цілий день з невеликим відпочинком, можливо ще пролежень дає таку реакцію. Шукайте причину… Тиск дійсно падає трохи, знову таки наявність рани може даватися в знаки. Раджу каву міцну зранку, більше води протягом дня, можливо щось кисле їсти типу лимона) Успіхів!

  4. Виталий Пчелкин Виталик, пролежень мы же залечили, летом лечили печень и сердце, а сейчас с мочей не все в порядке цистома же 6 лет и избавится ни как. Виталик все в порядке пробьемся

 5. Пробачте, що втручаюсь у дискусію, але Віталій не діючий міністр соціальної політики, а громадський активіст. Можна погодитись зі всіма піднятими питаннями Вери Лавринович, але звертання не по адресу. Потрібно спільними зусиллями добиватися реформування всієї соціальної сфери!

  1. Зараз нарешті треба всім зрозуміти хто є головним корупціонером у сфері соціальної політики і хто одноосібно гальмує розвиток всієї галузі.

  2. Grin Elster не впевнена, що потрібно щось пояснювати. так зручно, бо є заради чого. + бачу, що підготовка маніпулювання в дискусії на вищому рівні. шкода. краще йти іншим шляхом) і оздоровлювати тих, хто ще здатний

  3. Лариса Остролуцька знаєш, ми наче непогано товаришували, але отакі закиди мені нафіг непотрібні. Удачі в “оздоровленні”.

  4. Віталій Пчолкін Сократ мне друг, но истина дороже). Виталик ничего личного). Я рада за парковки для всех людей с инвалидностью имеющих машины. и 90 лайков наверное, это радость что в интересах людей с инвалидностью что-то делается. но подойдем к сути. сколько у нас владельцев автомобилями? например, почему-то законодательно не предусмотрено парковка машины в которой передвигается человек с инва (не владелец, а пассажир) как в Америке например. и меня как специалиста удивляет, что организация которая представляет интересы всех людей с инвалидностью занимаются только вопросами, которые их лично касаются. это не профессионально. тогда нужно сказать, что наша организация занимается вопросами 1000 человек. и не надо никого обманывать. мы возмущаться не будем. а если представляют интересы всех, тогда где исследования актуальных проблем? почему эта тема, а не другая? парковки? пока не будет культуры и понимания, штрафы ничего не сделают. я больше здесь не буду вести дискуссия. ели вы профессионалы учитесь слушать оппонентов. а переходить на личности не стоит. радуешься парковкам – пожалуйста. а я каждый день людям говорю – потерпите. вот круглые столы проводят

  5. Лариса Остролуцька ну нарешті перше питання по суті, сам законопроект передбачає парковку не тільки водіїв з інвалідністю, але і пасажирів. При цьому зазначено, що адміністритивний протокол не може бути складено навіть за відсутності знаку, але один з пасажирів має “виражену” інвалідність. Всі інші категорії мають обов’язково мати пенсійне посвідчення, яке дає право паркуватися. Щодо культури водіїв правда, але її потрібно виховувати і, на жаль, це можливо тільки при введенні дієвоє системи покарань.

 6. Что мешало Сушкевичу просидев три депутатских срока в Раде и возглавляя 2 срока комитет верх.рады по делам ветеранов, пенсионеров и инвалидов подать этот законопроект лет 15 назад?

  1. Эта проблема обсуждалась общественностью многие годы разве не так? Я в своём городе в основном решил ещё за один год ещё в далёком 2009г. в одиночку, без властных полномочий и блата. А Сушкевич типа все эти годы не слышал и не видел проблемы и тут наконец-то разродился. Меньше нужно приватным бизнесом заниматься, а больше общественными делами раз уж он позиционирует себя главным борцом за права людей с инвалидностью.

  2. а він так себе позіціонує???? він приймав в ті часи інші закони… зробили в себе – то ок, молодець! він робить для всіх

 7. Кстати, чтоб вы знали, сушкевич не подал электронную декларацию. Какое после этого он имеет право представлять интересы людей с инвалидностью в Украине?

  1. Наскільки мені відомо посада Уповноваженого не є посадою держслубовця, тому і не зобов’язаний подавати. Декларація за 2013 рік є на сайті ВР.

  2. Ну да, создали специально в Администрации президента аппарат уполномоченного, ввели 5 чел в штат, выделили финансирование на зарплаты и расходы и на тебе (!) он не госслужащий! так. мимо проходящий :)

 8. что-то меня не удивляет почему это))) меня еще вопрос интересует как параллимпийские центры, построенные за государственные деньги вдруг стали частной собственностью. и как дела в евпатории?

  1. центры записаны предприятиями общественной организации “Национальный комитет спорта инвалидов Украины”, громкое название ничего не имеющее общего с государством. Деятельность НЦ в Евпатории не приостановлена, налоги уплачиваются в РФ, центр работает, расценки увеличены до 3-х раз, владелец стал еще богаче. И запомните, НЦ никогда не принадлежал народу Украины, обманным путем деньги госбюджета были выведены под строительство фактически частной собственности. Западный центр построен по той же схеме.

 9. И еще, чтоб вы знали, всего на НКСИ зарегистрировано 9 (!) предприятий инвалидов. Кому интересно смотрите сами реестр Минюста, вот некоторые из них. Как видно все они созданы для перемывания средств госбюджета в сфере спорта инвалидов. Это вам ответ, почему Сушкевич так любит спорт :) и все средства госбюджета для поддержки инвалидов в стране направляет на паралимпийский спорт. Нахера нам нужен спорт, когда люди умирают без лечения, без ухода, без санаторного лечения, без средств реабилитации???!!!

 10. Я оце читаю тут коментаторів і диву даюся, як і звідки воно береться і з якого дива тут мені таке виписувати. Світ зійшовся на одній людині. Менше з тим, дорікаючи цій людині розкажіть-но мені що зроблено вами (в масштабах країни звичайно), що могло кардинально покращити становище людей з інвалідністю? Це для мого розуміння ситуації. А також назвіть людину/дей хто зробив для цього більше або хоч порівняно поряд?

  Дорікаючи НАІУ, що конкретно ви маєте проти команди чи сумніваєтеся в їх компетентності – Лариси Байди, Вікторії Назаренко, Ярослава Грибальського, Володимира Азіна, Олега Полозюка і інших, які, на мою думку, роблять надзвичайно велику роботу, ціна якої значно вища за 4.9 млн. (чи скільки там) бюджетних коштів, які прозоро прозвітовані (http://naiu.org.ua/zvit/). Назвіть мені хоч одну організацію яка робить більше або хоч порівняно поряд (в масштабах країни звичайно)?

  Дві Лариси розкажіть мені чи задоволені ви керівництвом того ж КМЦСССДМ та чи розписуєте ви по фейсбуках ваші проблеми з тим чи у вас там всьо ок?

  Ну і звичайно розкажіть мені ваш досвід співпраці з Сушкевичем де вас не було почуто без роз’яснення ситуації чи вся співпраця була заснована на постійній критиці?

  1. Звідки у вас такий тон, дві Лариси і усе інше, про КМЦСССМ, ми працюємо в межах своєї компетенції, а наші проблеми і запитання з щоденної роботи та вирішення проблем та потреб сімей, з якими ми працюємо,

  2. Я перепрошую якщо образив, наче нормально читається, я без зайвих. Я знаю що всі невдоволені починаючи від безпосереднього керівництва і поїхало далі, не розумію чому Сушкевич так “зайшов”. От правда хочу зрозуміти без криків про корупцію в спорті.

  3. Виталий, суперкраткий финансовый отчет НАИУ – это “пыль в глаза для дураков”. Дайте мне доступ к подробной финансовой документации любой организации и я вам быстро найду злоупотребления. Описать вам схемы дерибана бюджетного финансирования через семинары, командировки и закупки? Запросто. Но даже из суперкраткого отчета НАИУ у меня возникает вопрос, зачем нужно было тратить около $10.000 USD на “тиражування дисків” ??? Что там было такого уникального, чтобы это нельзя было разместить БЕСПЛАТНО на веб-сайте Ассамблеи в свободном доступе? Если официально заказывать на фирме то это около 20000 дисков. Вопрос: куда такое количество можно реализовать? Ну да, раздавали на семинарах. скажете вы. И что, документально подтвердите такое количество раздачи дисков? Я скорее поверю, что какой-то чувак у себя дома на домашнем принтере писал их и печатал наклейки штук этак 200 не более. Ну и раздали где-то немного, чтоб не совсем откровенно палиться. И дело даже не в персонах и конкретных организациях. Самое первое что нужно было лет 15 сделать- это учредить прозрачный механизм предоставления бюджетного финансирования всеукраинским общественным организациям. Пока этого не сделано, будет коррупция и очень низкая результативность их работы. Кому это выгодно что ничего не меняется? Из списка финасирования все видно, “одни и теже на манеже” и пропорции одинаковые, кто ближе к кормушке тому и дают больше. И вообще, Майдан стоял, чтобы все подельники схем банды Яныка были отстранены от власти, а они продолжают рулить соц.защитой инвалидов по своим старым схемам. Я доходчиво объяснил?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Проект закону по парковках підтримано Урядом

log in

reset password

Back to
log in