Собака — вірний друг для людини з інвалідністю🐕
⠀
Певно усі знають, що існують собаки-поводирі, які допомагають у повсякденному житті людям з порушенням зору. Водночас, у Швеції, Англії, США та Нідерландах популярними є службові собаки, які допомагають людям, що пересуваються на кріслі колісному.
⠀
Перша пілотна програма з навчання службових собак була проведена ще у 1989 році. Зараз, під час програм дресирування, собак навчають практичним навичкам — відкриванню та зачиненню дверей, підніманню речей з підлоги або землі, натисканню кнопки підйому або ввімкнення світла.
⠀
Собаки дуже надійні помічники, адже вони:
🔸активні за своєю природою, тому схильні до навчання та виконання завдань, а отже, деякі породи будуть легше піддаватись дресируванню;
🔸дарують позитивні емоції, сміх, бадьорість, що стимулює роботу ендорморфінової системи організму та підвищує загальне самопочуття;
🔸забезпечують соціальний зв’язок з іншими людьми при прогулянці, що, у свою чергу, призводить до швидкоплинних або глибших соціальних контактів;
🔸ба більше, медичні дослідження встановили, що присутність собаки має заспокійливу дію, тому, через її присутність та тактильність, може падати артеріальний тиск та сповільнюватися частота пульсу.
⠀
Але чомусь, багато людей схильні думати, що дресирування собак-поводирів, службових та слухових собак мотивоване бажанням використовувати їх як суто технічний засіб. Хоча це безумовно є однією з їх відповідальностей, але вона не найголовніша. Зокрема, не всі люди з інвалідністю наголошують на потребі у технічній допомозі, оскільки для багатьох важливіша роль собаки як друга, яка приносить відчуття гармонії та підвищує якість життя.
⠀
Відтак собака може позбавити людину самотності, почуття ізоляції, взяти на себе певну відповідальність, тримати в активному тонусі та забезпечувати безпеку. Тому, собака — це справжнє втілення підтримки та позитиву!