Відповідь на інформаційний запит по комітету доступності міста Буча


Нещодавно я направляв інформаційний запит до міської ради міста Буча стосовно роботи комітету доступності. Сам текст запиту можна завантажити за цим посиланням, тобто мене цікавив останній рік роботи комітету.

zapyt-1

На днях я отримав відповідь, дуже швидко (листувалися по електронній пошті), що мене приємно вразило та на всі мої питання були чіткі відповіді. Комітет дійсно є, функціонує і, виходячи з відповіді, збирається раз в квартал. Але прочитавши відповідь в мене склалося уявлення, що взагалі місто повністю доступне і більше в ньому не має чого виправляти та контролювати…

Відповідь на інформаційний запит. Сторінка 1 Відповідь на інформаційний запит. Сторінка 2

Я не буду багато писати, додам лише фотографію входу до міської поліклініки, яка напевно входить до цього переліку з 36 об’єктів соціальної інфраструктури і воно явно не відповідає “всім нормам”.

Бучанська міська поліклініка, вул. Польова 21
Бучанська міська поліклініка, вул. Польова 21

За ракурсом ви можете зрозуміти, що ближче до входу я самостійно підійти не зміг, бо відсутні з’їзди з тротуарів біля неї та й навіть якщо були б – до будівлі немає пандусу. І таких моменті в багато, взагалі найбільша проблема в доступності Бучі – це відсуність нормальних з’їздів з тротуарів. В мене серце обливається кров’ю, коли я бачу “свіженький” з’їзд, якому ще й року нема, але він зроблений так, що я ним самостійно не можу користуватися. Навіщо і для кого тоді його зроблено? Не розумію.

В цілому в двох додатках склад комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Бучанської міської ради та протокол їх прийняття.

Голова

 • Матюшенко Лариса Анатоліївна, заступник міського голови з соціально-гуманітарних питань;

Заступник

 • Ткаченко Валентина Григорівна, завідувач відділом містобудування та архітектури;

Секретар

 • Кожемяка Олена Олесіївна, головний спеціаліст управління праці;

Члени

 • Стадніченко Світлана Броніславівна, голова організації інвалідів «Відгук»;
 • Варламов Анатолій Костянтинович, голова ради інвалідів Великої Вітчизняної війни;
 • Назаренко Ганна  Василівна, в. о. начальника Управління праці;
 • Краснодемський Йосип Болеславович, голова Бучанського товариства «Червоного хреста»;
 • Коваленко Сергій Миколайович,  завідувач відділом з надзвичайних ситуацій та мобілізаційної роботи;
 • Фурса Олександр Іванович, заступник головного лікаря Бучанської міської поліклініки;
 • Кравчук Володимир Денисович, начальник КП «БУЖКГ»;
 • Демченко Світлана Андріївна, директор КП «Бучабудзамовник».

Відсутність в комітеті доступності людини з порушенням ОРА, а саме яка пересувається в інвалідній колясці, не дає повноцінно оцінити масштаби наявних проблем з доступністю в місті. Мені було дуже дивно бачити в протоколі останнього зібрання, що було заслухано лише одне питання з приводу переходу (яке я навіть здогадуюсь чому було висвітлене):

Протокол засідадання КЗД №3. Сторінка 1 Протокол засідадання КЗД №3. Сторінка 2

 Чудово що заслухали і вирішили, але не розумію як Новус пов’язаний з переходом? До нього метрів 200 напевно. Я вже писав, що проблема є не тільки під час дощу, а й повсякдень – відсутні загороджувальні решітки, через що через зливи на колясці дуже небезпечно переїжджати! До того ж, наявність наземних переходів не є безпечним варіантом, тому як щоб до його перейти, треба йти ті сто метрів по проїжджій частини, а рух там доволі щільний. А щоб доїхати на колясці до переходу зі світлофором, треба об’їхати квартал добрий:

Дорога до переходу

Чому так, бо поряд з дорогою пройти можна і по доволі непоганій дорозі, але перед самим переходом все одно є декілька сходинок, до того ж розбитих. Для мене ця дорога займе хвилин 15 як мінімум. Багато проблем, багато… і це я ще не зробив нормальний моніторинг! Готую нове звернення, про результати згодом.

Стосовно переходу – хотілося б вірити що його зроблять, бо мав на відкритті ЖК “Центральний” бесіду з мером з цього приводу і він обіцяв. Сподіваюся що в цьому році. Місто можна легко зробити доступним та на це потрібна увага! Хоча я не можу не відмітити, що відносно інших міст, Буча є доволі соціально-відповідальним містом  саме це спонукало мене перебратися сюди.

Яка в тебе реакція на цей пост?
Злість Злість
0
Злість
Мило Мило
0
Мило
Провал Провал
0
Провал
Цікаво Цікаво
0
Цікаво
Смішно Смішно
0
Смішно
У захваті У захваті
0
У захваті
Ого Ого
0
Ого
Сильно Сильно
0
Сильно
Що за? Що за?
0
Що за?

Блогер, автор проектів «ІнваФішки» та «Паралічно». Маю інвалідність через травму в шийному відділі хребта, пересуваюся за допомогою коляски. Організатор таборів активної реабілітації, Виконавчий директор ВООІ «Група активної реабілітації». Експерт Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, Заступник директора Правозахисної організації «Права людини». Член Комітету доступності м. Буча.

Напишіть відгук

Відповідь на інформаційний запит по комітету доступності міста Буча

log in

reset password

Back to
log in