Яким має бути сучасний музей?🤔
⠀
«Аксіома, яка не потребує доведення: музей має бути інклюзивним, отже – постійно розвивати доступність», — стверджує заступниця генерального директора @khanenko_museum Ганна Рудик. Ми поговорили з Ганною, аби дізнатись досвід інтеграції людей з інвалідністю в музейний простір, де зберігається найбільше в Україні зібрання світового мистецтва.
⠀
🔸Яка в музею політика інклюзивності?
Політика дуже сувора. Ми вимагаємо від себе максимально вкладатись у всеможливу доступність музею. Ми трактуємо інклюзію ширше, ніж, скажімо, доступність лише для людей з інвалідністю.
Для нас важливо, щоб музей був відкритим та доступним простором і для батьків з маленькими дітьми, і соціально незахищених людей.
⠀
🔸Розкажіть детальніше про включення людей з інвалідністю.
Хоча нам і бракує кадрового ресурсу, щоб активно працювати на пошук та досягнення нових груп, ми робимо все, що можемо в плані саморозвитку та вдосконалення наших підходів під конкретні запити людей з інвалідністю. Комфорт і доступність музею для людей з порушеннями опорно-рухового апарату залишаються поки найбільшим викликом. Будівлі є пам’ятками історії та архітектури, що абсолютно виключає пряме втручання в їхні конструкцію та вигляд. Я гадаю, ідеальним алгоритмом вирішення проблеми став би міжнародний конкурс проектів адаптації в аспекті доступності садиби Ханенків. Та поки що ми намагаємося зробити те, що в наших силах. Наприклад, є план реконструкції двох вбиралень у домі Ханенків. Щодо доступу до експозицій для людей на кріслах колісних, то поки ми забезпечуємо його вручну. Залучаємо технічних та наукових працівників музею для підйому людей на 2 поверх музею. Для маленьких дітей з порушеннями моторики ми пропонуємо дитячі візки. Тут важливо розуміти ще такий аспект: якщо людина на кріслі колісному має збережений інтелект, то ми працюємо лише з фізичними бар’єрами. Якщо ж є супутні інтелектуальні чи сенсорні порушення, ми використовуємо усі потрібні додаткові інструменти: легку мову, допоміжні методичні матеріали, інші формати і сценарії зустрічі.
⠀
Матеріал створено в рамках проєкту «ІнваФішки — Від дому до культури!» за підтримки @ucf_in_ua. Продовження в коментарях👇🏼