78 років від дня народження Еда Робертса


0

23 січня 2017 року в США на головній сторінці Google був доступний дудл (Doodle) присвячений одному з засновників руху за права людей з інвалідності в світі – Еду Робертсу. Я вже колись писав про Міжнародний центр для людей з інвалідністю ім. Еда Робертса де створено майже ідеальний простір для людей з різними видами інвалідності та розробляються прогресивні ідеї для покращення становища людей з інвалідністю в усьому світі.

В 14 років Ед перехворів на поліомієліт, внаслідок чого був паралізований від шиї вниз і майже все життя використовував спеціальну коляску, яка містила респіратор з повітрям, що дозволяло йому дихати. Незважаючи на такі складні порушення, він продовжив навчання, яке зводилося переважно до консультацій по телефону, окрім того він міг бути присутнім в школі особисто кілька годин в тиждень. Потрібно віддати належне його мамі, яка всіляко заохочувала його продовжувати навчання, незважаючи на труднощі.

Свою професійну діяльність Робертс почав ще в середній школі, коли йому було відмовлено в отриманні диплома через неможливість здати такі дисципліни, як фізичне виховання та навчання водінню. Після того, як йому вдалося відстояти свої права, він не тільки отримав свій диплом, але й пішов в коледж, ставши першим учнем з важкою формою інвалідності в Університеті Каліфорнії, Берклі. Після цього він привів інших студентів з важкими формами інвалідності та ініціював створення спеціальної програми для них, що було першим в своєму роді.

Робертс отримав ступінь бакалавра і магістра в галузі політології, а потім очолив Центр незалежного життя, який надихнув на створення багатьох подібних центрів в США. У 1976 році губернатор штату Джеррі Браун призначив його директором департаменту Каліфорнії з професійної реабілітації, а в 1983 році він став одним із засновників Всесвітнього інституту з питань інвалідності.

В подальшому його командою було пророблено багато роботи на законодавчому і ментальному рівні, що дозволило повністю переосмислити підхід до сприйняття людей з інвалідністю в суспільстві та їх розумінні їх прав.

Сторінка на дудл в архіві Google.

Ескізи при розробці дудла:


Сподобалося? Поділися з друзями!

0

Яка в тебе реакція на цей пост?

Злість Злість
0
Злість
Мило Мило
0
Мило
Провал Провал
0
Провал
Цікаво Цікаво
2
Цікаво
Смішно Смішно
0
Смішно
У захваті У захваті
0
У захваті
Ого Ого
0
Ого
Сильно Сильно
0
Сильно
Що за? Що за?
0
Що за?
Віталій Пчолкін

Блогер, автор проектів «ІнваФішки» та «Паралічненько». Маю травму в шийному відділі хребта, пересуваюся за допомогою коляски. Організатор таборів активної реабілітації.

0 Comments

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/www/wwwroot/pcholkin.com/:/tmp/) in /www/wwwroot/pcholkin.com/wp-includes/plugin.php on line 437

Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /www/wwwroot/pcholkin.com/wp-includes/plugin.php on line 437