Без категорії

Активний знак Доступності


0

Даний ресурс об’єднує однодумців з України, які поділяють ідею та філософію Активного знаку доступності, сприяють його популяризації і всебічній інформаційній підтримці. Автори знаку дозволяють використовувати його повсюдно і ми, в свою чергу, будемо намагатися проаналізувати масштаби поширення активного знаку в Україні.

Якщо Вам сподобалася ідея, ви його застосовуєте у своїх цілях, будь ласка, повідомте нам, ми відзначимо цей факт. Зробимо популярною ідею разом!

Символіка відіграє величезну роль у житті суспільства, будь-то дорожня розмітка, рекламний постер або листівка – побачивши знайомий знак ми відразу розуміємо про що йдеться мова. Часто символ зрозуміліше багатьох слів. Його призначення – інформувати про проблеми, заявляти про те явище, яке він позначає, служити сигналом до дії або закликом змінити що-небудь.

Всім відома «Червона стрічка» – міжнародний символ боротьби зі Снідом, «Людина в інвалідному візку» – символ доступності та інвалідності, «Земна куля в оточенні стилізованих чоловічків» – символ Міжнародного дня дітей. Їх безліч… Важливих і зрозумілих, складних і по-дитячому наївних, але завжди говорчих про те, що є особливості до яких треба ставитися з особливим розумінням.

beactive

Ми вважаємо, що велику роль у символі відіграє візуальне подання. Люди з інвалідністю мають довгу історію, протягом якої, найчастіше, вони займали пасивну позицію у прийнятті рішень, що стосуються їх життя. Нинішній знак доступності виражає дану пасивність: руки і ноги, ніби механічні, а поза неприродно пряма. Цей знак робить важливим і видимим факт наявності візка, а не самої людини. Адже люди з інвалідністю це не тільки візочники, але мета у нас єдина – боротьба за створення соціальної, культурної і політичної свободи, тобто всі ми проявляємо деяку активність, відповідно, і знак доступності має підкреслювати цю активність.

Разница активного знаку
Відчуй різницю!

На сьогоднішній день наше суспільство недостатньо поінформоване про проблему забезпечення доступності, але воно вже готове до того, щоб поняття Доступність знайшло свій символ. Усім звичний знак впізнаваний і поширений повсюдно і відходити далеко від встановленої концепції не має сенсу, але ось видозмінити – є. Даний знак охоплює всі сфери життя і включає в себе: архітектурну доступність, доступність послуг, сервісів, інформації, доступність освіти та працевлаштування. Це і багато іншого забезпечує людям з інвалідністю їх право вести повноцінне життя і бути залученими до життя суспільства.


Сподобалося? Поділися з друзями!

0

Яка в тебе реакція на цей пост?

Злість Злість
0
Злість
Мило Мило
0
Мило
Провал Провал
0
Провал
Цікаво Цікаво
0
Цікаво
Смішно Смішно
0
Смішно
У захваті У захваті
0
У захваті
Ого Ого
0
Ого
Сильно Сильно
0
Сильно
Що за? Що за?
0
Що за?
Віталій Пчолкін

Блогер, автор проектів «ІнваФішки» та «Паралічненько». Маю травму в шийному відділі хребта, пересуваюся за допомогою коляски. Організатор таборів активної реабілітації.

0 Comments

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *