Еволюція крісла колісного ⠀ Точно не відомо, коли було винайдено перше крісло ко…


[ad_1]

Еволюція крісла колісного

🔸Точно не відомо, коли було винайдено перше крісло колісне, але його витоки сягають античних часів. Найдавніші згадки про коляску були знайдені в манускриптах Стародавнього Китаю та на зображенні грецької вази у VI ст. н.е.

🔸Одна з перших колясок була зроблена у 1595 р. для короля Іспанії Філіппа II. Вона мала невеликі колеса, прикріплені до кінця ніг стільця, включала платформу для ніг та регульовану спинку. Ця коляска не була самохідною, але у короля були слуги, які перевозили його на ній.

🔸Перше самохідне крісло колісне було розроблено у 1655 р. годинниковим майстром з Нюрнбергу — Стефаном Фарфлером. Тоді рама коляски базувалася на шасі з трьох колес та працювала завдяки повороту ручок, прикріплених до редуктора переднього колеса.

🔸У 1783 р. Джон Доусон розробив дизайн крісла колісного для ванни, яке керувалось через довгий вигнутий стрижень, приєднаний до переднього колеса. У 1881 р. конструкція коляски була доповнена зовнішнім обручом меншого діаметру, який кріпився до колеса. Від тоді людина отримала можливість обертати зовнішній обруч не торкаючись колеса і проблема «брудних рук» була вирішена.

🔸У 1933 р. Гаррі Дженнінгс сконструював першу складну коляску з легкої сталі, щоб допомогти своєму другові Герберту Евересту. Друзі не обмежилися однією моделлю та заснували компанію з виробництва крісел-колісних «Еверест-Дженнінгс», яка довгі роки була монополістом на ринку реабілітаційної техніки. Ця коляска стала однією з найуспішніших комерційних проєктів.

🔸Коляски з електричним приводом були винайдені Джорджем Кляйном та іншими розробниками для допомоги ветеранам Другої світової війни у другій половині ХХ ст. З того часу проєкти колясок постійно вдосконалювались за розмірами, вагою та адаптувались до потреб людини.

Існує думка, що скоро крісла колісні зможуть контролюватися неврологічними імпульсами від мозку. Як думаєте, як будуть виглядати коляски в майбутньому?


Сподобалося? Поділися з друзями!

0
0
0 shares, 0 points
Яка в тебе реакція на цей пост?
Злість Злість
0
Злість
Мило Мило
0
Мило
Провал Провал
0
Провал
Цікаво Цікаво
0
Цікаво
Смішно Смішно
0
Смішно
У захваті У захваті
0
У захваті
Ого Ого
0
Ого
Сильно Сильно
0
Сильно
Що за? Що за?
0
Що за?

Блогер, автор проектів «ІнваФішки» та «Паралічненько». Маю травму в шийному відділі хребта, пересуваюся за допомогою коляски. Організатор таборів активної реабілітації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Еволюція крісла колісного ⠀ Точно не відомо, коли було винайдено перше крісло ко…

log in

reset password

Back to
log in