Де і як робити покупки людям з інвалідністю?!


Поупки в супермаркетеВ самому початку хочеться сказати, що нічого феноменального в цьому процесі немає. З нинішніми супер і мегамаркетами цей процес став приємний і досить простий, головне щоб вони були доступні. У всіх відносинах. Тому нижченаведені поради можуть бути застосовні для всіх людей, ну може парочка “специфічних”. Для більшої продуктивності і економії, перш ніж виходити з дому, слід раціонально проаналізувати ситуацію і запитати себе: “Що мені дійсно необхідно купити?”. Відштовхуючись від цього пропонуємо Вам кілька принципів:

 1. Вирушайте за покупками зі списком, складеним ще вдома, коли ви знаходитесь тільки в передчутті шопінгу. Це допоможе уникнути необдуманих грошових витрат і часу.
 2. Уникайте шопінгу на ринках. Людей багато, брудно. Людині в інвалідному візку особливо важко приміряти щось з одягу на ринку або, найчастіше, неможливо.
 3. Вибирайте для покупок сучасні супермаркети і торгові центри. В одному місці ви можете купити продукти, одяг, взуття, відвідати перукарню, та ще й цікаво провести час з компанією. У таких торгово-розважальних центрах завжди існує можливість поєднати 2 в 1 – розважитися і отоваритися.
 4. На користь супермаркетів ще й той факт, що більшість обладнані туалетами для людей з інвалідністю.
 5. Дізнайтеся про розпродажі. Відомі бренди роблять хороші знижки на сезонні розпродажі.
 6. Плануючи шопінг дізнайтеся, чи є там парковка для авто людей з інвалідністю, це додатковий плюс до зручності.
 7. Встановлюйте фіксовану суму на покупки, яку ви можете витратити. Так легше буде встояти від спокуси витратити всі гроші в гаманці або на картці.
 8. Якщо ви в звичайному житті використовуєте паличку і милиці, збираючись за покупками, зручніше буде пересісти в інвалідний візок. Так легше будете долати великі відстані. У супермаркеті підлога може бути мокрою, а милиці роз’їхатися в різні сторони. У візку ви можете відчувати себе більш мобільнішими і безпечніше.
 9. Покупки по інтернету можуть заощадити ваші сили, до того ж зручно використовувати цей вид шопінгу в холодну пору року.
 10. В деяких магазинах є спеціальні примірочні для людей з інвалідністю, або просто запитайте найпросторішу з примірочних.
 11. Збираючись на шопінг використовуйте рюкзак або сумку прикріплену ззаду на спинці інвалідного візка, але пам’ятайте про баланс, ви не повинні перекинутися. Якщо дуже важкий, то краще залишити вантаж на колінах.
 12. Якщо товар знаходиться на верхніх полицях і ви ніяк не можете дотягнутися – сміливо просіть допомоги консультанта.
 13. У нашій країні це поки рідкість, але якщо є спеціальні візки для покупок, які кріпляться до візку, то зручно використовувати саме їх.
 14. На виході з супермаркету можете попросити охоронця допомогти вам донести сумку до машини або таксі.

І, будь ласка, не робіть так. Зовнішній вигляд має значення!

І, будь ласка, не робіть так. Зовнішній вигляд має значення!


Сподобалося? Поділися з друзями!

0
0
0 shares, 0 points
Яка в тебе реакція на цей пост?
Злість Злість
0
Злість
Мило Мило
0
Мило
Провал Провал
0
Провал
Цікаво Цікаво
0
Цікаво
Смішно Смішно
0
Смішно
У захваті У захваті
0
У захваті
Ого Ого
0
Ого
Сильно Сильно
0
Сильно
Що за? Що за?
0
Що за?

Блогер, автор проектів «ІнваФішки» та «Паралічненько». Маю травму в шийному відділі хребта, пересуваюся за допомогою коляски. Організатор таборів активної реабілітації.

Коментарі 2

 1. Віталію, дякую, доповнення: якщо людина використовує паличку і має ураження з однієї строни(інсульт, геміпарез), то пересівши у візок ї буде заносити в один бік, тому краще триматися за поручні чи огорожі в разі слизькості підлоги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Де і як робити покупки людям з інвалідністю?!

log in

reset password

Back to
log in