Гіркі враження від «гірких вражень»


0

Те що зараз буде написано, можливо, багатьом не сподобається, але ж я маю право на власну думку? Тому терпіть :)

Сьогодні в стрічці новин побачив статтю Гіркі враження від ОЕ в Хмельницькому (http://vsim.ua/Vid-Chytachiv/girki-vrazhennya-vid-oe-u-hmelnitskomu-10546830.html), прочитав і мав би ревіти від того, але не ті відчуття були в мене під час читання. Отже, в Хмельницькому група людей вирішила відвідати захід під виглядом “яж інвалід, мені всі винні”, але поганий охоронець не пропустив їх без квитків. Саме тому #зрада підкралася до Славка Вакарчука.

Ось що я думаю. Я відвідав багато концертів безкоштовно, це дійсно гарна можливість вийти з дому і колись саме завдяки цій можливості я почав свій рух до самостійного життя, але жодного разу я не намагався потрапити на концерт напролом, не маючи квитків, тільки тому що я маю інвалідність, навпаки, мені дзвонили і пропонували квитки. Інколи я сам дзвонив до керівника ГО і висловлював бажання сходити на певний захід, якщо з’являлася можливість – добре, якщо ні – то це теж їхнє право, адже то чималі кошти насправді.

Багато івент-агентств розуміють свою соціальну відповідальність і безкоштовно надають квитки громадським організаціям, які опікуються людьми з інвалідністю та іншими незахищеними верствами населення. Чуємо різницю – ВИДІЛЯЮТЬ і МИ ЗАХОТІЛИ. Наскільки мені відомо ОЕ теж далеко не один раз виділяли велику кількість безкоштовних квитків, мої друзі точно ходили і в Одесі, і в Дніпрі, і в Києві. Я впевнений що і на тому концерті були люди, які отримали ті квитки безкоштовно, підкреслюю – отримали.

Все б нічого, якби це були просто люди з інвалідністю, які не знають іншого шляху до мрії, як йти отак, але ж це громадська організація, яка декларує свої статутні цілі, цитую, – “в першу чергу, намагаються досягнути належного ставлення суспільства, влади та створення умов для них”. Звичайно, можливо у нас різні погляди щодо належного ставлення суспільства, але ж всі ми наче прагнемо рівності. То про яку рівність і належне ставлення ми можемо говорити, якщо в нас такий підхід – всі нам винні. По суті в статті йде наголос на тому, що Слава має почуватися винним в тому, що не віддав свої гроші. Чим це відрізняється від тих, хто просить на вокзалі або між автівками?

Я нікого не звинувачую, але дуже прошу подумати що включає в себе поняття “належне ставлення суспільства”, наприклад, у порівнянні з цілями Конвенції по правам людей з інвалідністю, особливо в рамках діяльності громадської організації. Щодо можливості безкоштовно відвідати якийсь концерт раджу заздалегідь шукати організатора і напряму звертатися до нього пояснюючи необхідність такої допомоги для членів організації і впевнений, такі випадки більше повторюватися не будуть. І не треба звинувачувати самих артистів, адже переважно за тим стоїть окремий організатор, який привозить їх і сам покриває всі витрати пов’язані з проведенням концерту.

Будьте активні, але не загравайтеся! Адже такі відгуки можуть легко перекреслити всі ті доброчинності, бо ніякого закону який це регламентує не існує, це виключно воля організаторів – надавати вам квитки чи ні.


Сподобалося? Поділися з друзями!

0

Яка в тебе реакція на цей пост?

Злість Злість
0
Злість
Мило Мило
0
Мило
Провал Провал
1
Провал
Цікаво Цікаво
0
Цікаво
Смішно Смішно
0
Смішно
У захваті У захваті
0
У захваті
Ого Ого
0
Ого
Сильно Сильно
0
Сильно
Що за? Що за?
0
Що за?
Віталій Пчолкін

Блогер, автор проектів «ІнваФішки» та «Паралічненько». Маю травму в шийному відділі хребта, пересуваюся за допомогою коляски. Організатор таборів активної реабілітації.

17 Comments

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 1. Правий на всі 1000%!!! Неодноразово чула такі “відгуки” і мене це завжди обурювало – ніхто нікому нічого не винен! А потім ми говоримо, що суспільство нас не сприймає…

 2. 20 вересня ОЕ були в Кременчуці за місяць до концерту я звернулася до організаторів, для нашого організації виділили місця. Концерт був дуже класний !!! Щиро вдячні за таку радість та позитив!!!

 3. Я знаю, що члени команди ОЕ щоразу проводять людей з інвалідністю на концерт. Бачила це своїми очима.
  ПРОТЕ, дійсно є різниця між тим. що одні захотіли і тупо пішли на пролом, а інші здобули собі білети.
  Tanya Chubar от сама розкажи.

 4. а в магазин вони так само заходять?) Нє у а шо, вам ковбаси шкода, чи шо?)

 5. Підтримую повністю!І про незалежне ставлення суспільства, я теж такої думки,як і Віталій!Треба писати все,тобто всю правду,як є.І щоб всі розуміли,що ми,люди з інвалідністю, прагнемо до самостійного життя і хочемо бути незалежними завжди, і ніхто і нічого нам не винен!Ну я,наприклад, і на концерт не піду,якщо немає на це виділених коштів.Можна ж подивитись потім все вдома по телевізору або в інший спосіб (друзі можуть зробити запис на планшет або смартфон…), та бути від цього щасливим! …і головне: НЕ РОБИТИ ЗЛО ІНШОМУ!

  1. Ми купляємо коли є бажання і можливість) Я от зараз думаю – в кіно вони теж так ходять)

  2. Мабуть…Та це не головне.Треба щоб суспільство правильно все зрозуміло.Тому треба писати,обговорювати,зустрічатись і ВИСВІТЛЮВАТИ ВСЮ ПРАВДУ!

 6. Згідна. Була у Львові на іхньому концерті в 2014 запрошення дали організаторі, я до них за місяць до концерту подзвонила. А вже у 2015 на концерт “Реквієм Скрябін” самі організатори дзвонили до мене і запросили на концерт. Тож саме було з Тік та ін. Але не одноразово бачила як прибувала група людей з інвалідністю з надлишком людей і качали своі права що мають право зайти скільки ім хочеться людей.

 7. Всім доброго дня! Я – голова правління громадської організації «Світ без бар’єрів». Довго вагався щось написати з приводу цього прикрого інциденту (не знаючи повірить мені хтось, чи ні… ), але прийшов до висновку, що маю все пояснити.
  Справа у тім, що цей випадок – реально прикре непорозуміння. Зрозуміло, що незалежно від того чи ти здорова людина, чи особа з інвалідністю, не можна прийти, наприклад, до ресторану і вимагати, щоб тебе там безкоштовно обслужили… Аналогічно і з відвідуванням концертів … Ми раніше ніколи не організовували таких заходів, як відвідування подібних концертів ( на днях відбудеться перша річниця з дня заснування організації), тому не мали досвіду в цьому питанні. « Не вмієш сам – звернись до того, хто вміє!» Так і зробили… Але людина, яка взялася вирішити це питання з організаторами концерту, його не вирішила. Взнали ми про це безпосередньо перед початком концерту, біля воріт стадіону … Питання не вирішене, нічого вже не поробиш – від’їхали в куток стадіону, спілкувались, пили каву, слухали музику (сцени не бачили), наприкінці концерту роз’їхались по домам…
  Стаття (хочете вірте, хочете ні) була написана на емоціях людиною, яка жодного відношення до ГО «Світ без бар’єрів» не має. Вона хотіла зробити як краще для візочників, а вийшло, що образила артистів (хоча не мала цього на меті), які й гадки не мали про те, що відбулося біля турнікетів.
  Тому я від імені ГО «Світ без бар’єрів» вибачаюсь перед Святославом Вакарчуком, всім колективом гурту «Океан Ельзи», людьми, які з ними працюють і шанувальниками творчості цього талановитого гурту. «Океан Ельзи» – найулюбленіший гурт в Україні, вони – гордість українців … і ми дякуємо їм за їх пісні і музику, в яких вони несуть людям любов до України, до своєї землі, про любов людей один до одного…
  Щодо діяльності ГО «Світ без бар’єрів», ми повністю підтримуємо принципи рівності і проти будь якого зловживання становищем особи з інвалідністю …Саме ці принципи і закладені в основу діяльності організації. А це прикре непорозуміння буде нам наукою в питаннях організації майбутніх заходів.
  Дякую за увагу.

  1. Я дуже дякую Вам за сміливість і розуміння ситуації. Це гідна відповідь і позиція! Кожна помилка це навчання, тому бажаю успіху і процвітання) Молодці!