Графічні елементи знака

Описание знака5871297_orig Положення голови. Голова нахилена вперед для позначення поступального руху людини в просторі. Тут людина є “водієм”, або приймає рішення про початок руху.

3424872_origКут відведення рук. Рука нахилена назад, щоб надати динамічну рухливість колясці, незалежно від того, використовує людина руки чи ні. Тіло зображене в русі – символ активного пересування по світу.

496178_origОбрис коліс. Білі вирізи – символ рухливості коліс. Вони також використовуються для створення трафарету з допомогою якого можна намалювати знак аерозольною фарбою. Наявність єдиного варіанту логотипу дозволяє людям більш чітко зрозуміти його призначення.

1990596Зображення кінцівок і їх пропорції. Зображення людини намальовано пропорційно, відповідно до стандарту ISO 7001 – DOT піктограм. Використання інших зображень людського тіла вступає в протиріччя з цим стандартом і може призвести до плутанини.

7124165Положення ніг. Ноги переміщені вперед, що забезпечує більше місця між ними і колесом. Це дозволяє використовувати знак, як трафарет.

 

Чи не суперечить дана зміна міжнародним стандартам?

Відповідь коротка – не суперечить. Міжнародні норми свідчать, що невеликі варіації в зображенні Міжнародного символу доступності допускаються до тих пір, поки чітко видно символ інвалідного візка, яка й означає доступність.

В різних країнах різні правила щодо розміру знака, кольору і розміщення. Наприклад, в американському штаті Массачусетс, доступні місця для паркування ідентифікуються звичайної вертикальної лінією, а знаки на землі зовсім не потрібні. Іноді вимагають, щоб фон був пофарбований у синій колір («доступний синій»), а сама фігурка – в білий. Деякі зовсім не дотримуються колірної схеми, з цієї причини, на деяких логотипах чергуються червоні кольори на жовтому фоні. Цілком ймовірно, що це допоможе людям, у яких проблеми із зором, але, в цілому, найбільш оптимальним є зображення білої фігурки на «доступному синьому фоні».