Інклюзивна освіта не тільки для дітей, але й для «тьотєй»


Інклюзивна освіта не тільки для дітей, але й для «тьотєй»

Насправді на днях Міністерство освіти і науки України – Лілія Гриневич Lilia Hrynevych зробила важливу заяву для загалу людей з інвалідністю України про те, що відтепер заклади освіти для отримання ліцензії мають обов’язково створити умови безбар’єрного доступу на всій території закладу.

Тобто, тепер має бути зручно не тільки діткам, які там будуть вчитися, але й батькам, які мають інвалідність, з’явиться можливість привести свою дитину до школи, відвідати батьківські тощо. В іншому випадку заклад не зможе мати ліцензію.

Україна була б не Україна, якби, отак, з прийняттям одного документу все почало змінюватися. На жаль, але в нас це так не працює. В цілому це добре, в нас з’явилися додаткові аргументи та важелі, але тепер завдання громадянського суспільства слідкувати за впровадженням цієї норми. І саме від нас залежить чи будуть насправді доступні школи в наших населенних пунктах чи все так і залишиться – декларацією на папері.

Після публікації на сторінці міністра вже з’явилися коментарі щодо нової опорної школи в Донецькій області, яку відкривав президент і увагу якого не встигли звернути на гнітючі порушення ДБН в частині доступності для маломобільних груп. Тобто знову бачимо стару радянську традицію зробити все до приїзду начальника, нехай і тяп-ляп, але щоб було чим око замилити. А насправді оновлена школа знову залишилася неприступною для дітей з інвалідністю.

Сумно, так не має бути, маємо це змінити!

А стосовно ілюстрації, то це скріншот з сайту ГолосUA, який до речі не має української версії, в якій автор допустив кумедну помилку і започаткував нову ланку «інклюзивної освіти для тьотєй». Інклюзивність – вона така!

Бажаємо Вам сили здолати і цю вершину, щоб вона була полога!Паралічно в Facebook
 


Сподобалося? Поділися з друзями!

0
0
0 shares, 0 points
Яка в тебе реакція на цей пост?
Злість Злість
0
Злість
Мило Мило
0
Мило
Провал Провал
0
Провал
Цікаво Цікаво
0
Цікаво
Смішно Смішно
0
Смішно
У захваті У захваті
0
У захваті
Ого Ого
0
Ого
Сильно Сильно
0
Сильно
Що за? Що за?
0
Що за?

Блогер, автор проектів «ІнваФішки» та «Паралічненько». Маю травму в шийному відділі хребта, пересуваюся за допомогою коляски. Організатор таборів активної реабілітації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Інклюзивна освіта не тільки для дітей, але й для «тьотєй»

log in

reset password

Back to
log in