Місія «Отримати дозвіл на керування та стати на чергу на авто»


0

Так, знаю, що можливо я великий мрійник і не завжди хочеться пливти «по течії»… От і в цей раз поліз «глибоко» тому що, щоб отримати дозвіл на право керування автомобілем з моїм діагнозом потрібно «занести», чого я категорично робити не хочу, хоч і контакти навіть дали, тобто іншої можливості це зробити офіційно немає.

Згідно пункту 16 – Наказу МОЗ України №299 від 24.12.1999 «Про затвердження Переліку захворювань і вад, при яких особа не може бути допущена до керування відповідними транспортними засобами»:

16. Відсутність пальців чи фаланг, а також нерухомість у міжфалангових суглобах:

а) відсутність двох фаланг великого пальця на правій чи лівій руці;
б) відсутність чи нерухомість двох чи більше пальців на правій руці чи повне зведення хоча б одного пальця;
в) відсутність чи нерухомість трьох і більше пальців на лівій руці чи повне зведення хоча б одного пальця (при збереженні хапальної функції і сили кисті питання про допуск до керування вирішується індивідуально).

Незабаром «святкуватимемо» 20 років як було прийняту цю постанову, яка на мою думку є дискримінаційною, адже за сучасного розвитку асистивних засобів керування автомобілем, за умови його належного облаштування, не вимагає особливих фізичних кондицій, а в окремих прикладах можна знайти навіть варіанти, коли людина навіть не торкаючись керма може безпечно керувати автомобілем. Прикладом тому є продукція компаній AutoAdapt, Braun Ability і інших, яких насправді чимало.

Особисто я для себе бачу можливість керування авто за виконанням декількох умов:

 1. Автомобіль з автоматичною коробкою передач
 2. Ручне керування виконано на одному важелі (газ/гальма)
 3. Компенсаторна ручка на кермі, яка дозволяє безпечно його обертати без наявного хвату

Все! Нічого особливого, у світі люди з подібними травмами їздять і ніхто навіть не думає що десь таке заборонено. Там завдання «Що зробити для вирішення цього питання?», а у нас «Расстєлять Заборонити» і все.

До чого я це – ось вирішив пройти весь цей шлях самостійно і в результаті хочу мати або дозвіл на керування і встановлення на чергу із забезпечення авто, або відмову з усіма поясненнями. Розпочав ще влітку, тягнеться досі. Ще трохи.


Сподобалося? Поділися з друзями!

0

Яка в тебе реакція на цей пост?

Злість Злість
1
Злість
Мило Мило
0
Мило
Провал Провал
1
Провал
Цікаво Цікаво
0
Цікаво
Смішно Смішно
0
Смішно
У захваті У захваті
0
У захваті
Ого Ого
0
Ого
Сильно Сильно
1
Сильно
Що за? Що за?
0
Що за?
Віталій Пчолкін

Блогер, автор проектів «ІнваФішки» та «Паралічненько». Маю травму в шийному відділі хребта, пересуваюся за допомогою коляски. Організатор таборів активної реабілітації.

21 Comments

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 1. Давай ми з тобою, треба ламати старі стереотипи, тим паче що для багатьох людей ця інформація буде корисна

 2. Віталік, готуй письмові КОНКРЕТНІ пропозиції змін підходів по вирішенню цього питання!Чекаю…

  1. Валерій Михайлович саме з цією метою і вирішив пройти весь цей шлях, бо є над чим подумати

  2. Валерій Сушкевич,ви запросіт мене . А ще найкраще давайте зробимо разом з якимсь каналом передачу про те як люди(я наголошую на те – ЛЮДИ)не можуть отримати автомобілі. На мойому прикладі…..Виталий Пчелкин, давайте встретимся и я Вам расскажу о моих приключениях….в итоге я так и не получила авто.Хотя я добилась получить права в Автошколе для( неинвалидов )…..это стоило мне нервов и денег.Много лет я борюсь с этой системой но мне нужны единомышленники.Удачи….и вообще Вы молодцы.

  3. Пані Маріє,не люди – а інваліди.Люди йдуть в автосалон і купують авто за гроші.А ми,інваліди,заглядаємо в руки державі та ще й якісь автомобілі вимагагаємо .. Це – совкова отрижка.Які авто?Хто їх вам збирається “давати”? Ніхто не збирається ніяких авто ніяким інвалідам.Така обіцянка – дурням цяцянка.Забудьте раз і назавжди!!! От за те,щоб права водія інвалідам упростити.точніше дозволити здавати на власному пристосованому авто,а інвалідам лікарі писали “бачить добре,годен кермувати пристосованим автомобілем до його можливостей” – от за це треба боротися.І – не знизу,а зверху.Це – вирішиться тільки законом Верховної Ради.І тільки через ВалеріЯ Сушкевича.Бо тільки в нього потрібні зв’язки – в гарному розумінні….

  4. Колега в більшості правий! Але і “знизу” і “зверху” …ПРАЦЮЙМО! Готовий до узагальнення пропозицій і подальшого “пробивання”.

 3. Стати на чергу на автомобіль нема проблеми: просто там тобі напишуть “без права водіння”.Тобто,мусить проживати з тобою хтось із членів сім’ї,хто має права.Я стою на чергу вже більше десяти років.Там такі умови отримання того авто,що отримувіати його не захочеться.Так,наприклад,якщо ти загнешся,то члени сім’ї мусять його віддати.Після 15-ти років також мусиш віддати.Питається,для чого сім’ї вкладати гроші в ремонт такого транспорту?Я за хабаря зробив права і ні в кого немає питань,особливо в даїшників.Зупиняють,тільки вимагають,щоб знак інваліда був,і – жодних претензій.Я розумію,що справа йде до Європи,а при Європі за хабаря права не отримаєш.ТОді боротьба за права водія перетворюється в боротьбу за права Людини.А ввідтак,потрібне ПОЛІТИЧНЕ РІШЕННЯ.

  1. Валерій Сушкевич З пропозицією тексту закону про проходження медицинської комісії інвалідами?І отримання водійських прав?З правом самопідготовки.оскільки школи водійські не пристосовані – листом паперовим чи в лічку?

 4. А тормоз.вибачте,гальма,зробив на жигулі за власною конструкцією – звір! А на таврухі заводське – підпружинює через важелі,і тому м’якше,чим коли тиснути на педаль тогою…

 5. болюча тема, рік тому пробував стати на чергу, комісія побачила що пальці у мене погано працюють, і сказали що не будуть брати на себе відповідальність, і відмовили мені, і щей поцікавились а як я пересуваюсь без сторонньої допомоги коли у мене пальці погано працюють))

 6. Дай, Боже, Вам сил та здоров’я! Приємно, що і Валерій Михайлович з Вами )))

 7. Цілком підтримую Віталія про дискримінаційність цієї постанови. Власне керую автомобілем з автоматичною коробкою і ручним від Autoadapt вже 15 років, з рівнем пошкодження С5-С6. І не можу зрозуміти як можна забороняти і не дозволяти нам керування автомобілем!

 8. дивно, ми комісією в службі ветеранів приймаємо хлопців з протезами рук і частиною реабілітації є керування автомобілем. І права в них не забирають, наскільки я знаю, навіть бачив відео як керують авто з протезами рук. А мали б не допускати. Може, бійців бояться чіпати?

 9. когда проходил комисиюна на очередь на авто мне написали чсто имею право водить машину только с ручныи управлением, но я в полне справляюсь с авто с коробкой автомат, может в комисии не знают о существовании таких машини? права не переделывал так как вопросов у полиции на эту тему не возникало

  1. так а меня заставляли фотографироваться в очках, потому что близорукость -0,75. Про существование линз тоже неизвестно. Думаю, инструкция писалась где-то в 70-80-х годах)