Міжнародний центр для людей з інвалідністю ім. Еда Робертса


Кампус Еда Робертса

Ед Робертс – видатний чоловік, який вважається батьком руху за права людей з інвалідністю в США та усьому світі. Саме завдяки його праці права для людей з інвалідністю почали рахувати за громадянські права. Він є ініціатором Закону про людей з інвалідністю (ADA – англ.). Звісно, він теж мав тяжку форму інвалідності і більшу частину свого життя прожив з тяжкою формою поліомієліту та необхідністю використання штучного дихання.

Не дивлячись на все це він створював позитивний імідж для людей з інвалідністю – закохався, одружився та мав чудового сина. Без нього та його команди ніхто не знає де були б зараз люди з інвалідністю та які мали б права у суспільстві.

У квітні цього року в Берклі, штат Каліфорнія, був відкритий Кампус Еда Робертса (Ed Roberts Campus) названий в його честь. Ед Робертс був першим студентом з інвалідністю, який навчався в Каліфорнійському університеті в Берклі. Саме тому, ініціатори створення цього кампусу заявляли, що хочуть, щоб це місце було присвячено питанням розвитку співробітництва та вдосконалення послуг і можливостей для людей з інвалідністю на місцевому рівні і в усьому світі.

Візитівкою цієї будівлі при проектуванні було вирішено зробити величезний пандус, який буде відповідати усім нормам та буде справляти позитивне враження на відвідувачів будівлі. Звичайно, у самій будівлі є багато ліфтів, але в разі надзвичайної ситуації пандус є найшвидшим варіантом для виходу, який може пропустити багато людей.

Ліфт з великою кнопкою

Тут буквально все надихає, усюди присутні елементи універсального дизайну. Ось наприклад, де ви ще бачили ліфт, який можна визвати навіть повністю знедвижена людина –  на невеликій від підлоги висоті знаходиться велика кнопка, яку можна натуснути просто підїхавши на інвалідній колясці. Зазвичай люди на колясці просто використовують свої підніжки і врізаючись в “стіну” натискають кнопку.

Там ще багато різних унікальних можливостей для демонстрації доступності, які можна знайти в проектній частині на сайті кампусу – http://edrobertscampus.org/design.php.

Нижче відео, що підкреслює особливість цієї будівлі.

Яка в тебе реакція на цей пост?
Злість Злість
0
Злість
Мило Мило
0
Мило
Провал Провал
0
Провал
Цікаво Цікаво
0
Цікаво
Смішно Смішно
0
Смішно
У захваті У захваті
0
У захваті
Ого Ого
0
Ого
Сильно Сильно
0
Сильно
Що за? Що за?
0
Що за?

Блогер, автор проектів «ІнваФішки» та «Паралічненько». Маю травму в шийному відділі хребта, пересуваюся за допомогою коляски. Організатор таборів активної реабілітації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Міжнародний центр для людей з інвалідністю ім. Еда Робертса

log in

reset password

Back to
log in