Мистецтво — це безмежне поле для самореалізації та самовираження. У процесі пошу…


0


Мистецтво — це безмежне поле для самореалізації та самовираження. У процесі пошуку себе як митця, людину можуть спіткати різні труднощі. Для когось, травма спинного мозку стає викликом. Але є випадки, коли наявність травми розкриває мистецький талан.

👩🏼‍🎨Яскравим прикладом є історія життя мексиканської художниці — Фріди Кало. Вона стала відомою завдяки автопортретами, на яких зображено інвалідність або психологічні травми. Фріда пояснювала своє захоплення наступним чином: “Я малюю себе, тому що я є предметом, який найкраще знаю”.

Від народження Фріда мала spina bifida (не злиття пластин спинних дуг), а у 6 років захворіла на поліомієліт. У 18 років вона отримала травму спинного мозку внаслідок аварії, після якої два роки провела у лежачому стані. Саме тоді жінка відкрила в собі потяг до малювання. До її ліжка був прикріплений мольберт та дзеркало, у якому Фріда пізнавала та змальовувала себе.

У картинах Фріди Кало можна побачити не тільки зовнішність, але й проблеми, які існували у її житті. Картина «Розбита колона» (1944 р.) найяскравіший приклад того, як спинномозкова травма вплинула на стан Фріди. Тоді жінка носила сталевий корсет для підтримки хребта та не мала змоги сидіти вертикально. Цей стан був переломним для неї. Вона зобразила хребет як стовп дерева, розбитий у декількох місцях з безліччю цвяхів, що впираються в її оголене тіло.

За своє життя Фріда Кало створила 143 картини, які досі знаходяться у багатьох музеях світу та приватних колекціях. Про життя Фріди у 2002 р. було знято автобіографічний фільм. Травма спинного мозку не заволоділа жінкою, а тільки сприяла її становленню як особистості.

#запідтримкиУКФ


Сподобалося? Поділися з друзями!

0

Яка в тебе реакція на цей пост?

Злість Злість
0
Злість
Мило Мило
0
Мило
Провал Провал
0
Провал
Цікаво Цікаво
0
Цікаво
Смішно Смішно
0
Смішно
У захваті У захваті
0
У захваті
Ого Ого
0
Ого
Сильно Сильно
0
Сильно
Що за? Що за?
0
Що за?
Віталій Пчолкін

Блогер, автор проектів «ІнваФішки» та «Паралічненько». Маю травму в шийному відділі хребта, пересуваюся за допомогою коляски. Організатор таборів активної реабілітації.

0 Comments

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *