Собака — вірний друг для людини з інвалідністю ⠀ Певно усі знають, що існують со…Собака — вірний друг для людини з інвалідністю🐕

Певно усі знають, що існують собаки-поводирі, які допомагають у повсякденному житті людям з порушенням зору. Водночас, у Швеції, Англії, США та Нідерландах популярними є службові собаки, які допомагають людям, що пересуваються на кріслі колісному.

Перша пілотна програма з навчання службових собак була проведена ще у 1989 році. Зараз, під час програм дресирування, собак навчають практичним навичкам — відкриванню та зачиненню дверей, підніманню речей з підлоги або землі, натисканню кнопки підйому або ввімкнення світла.

Собаки дуже надійні помічники, адже вони:
🔸активні за своєю природою, тому схильні до навчання та виконання завдань, а отже, деякі породи будуть легше піддаватись дресируванню;
🔸дарують позитивні емоції, сміх, бадьорість, що стимулює роботу ендорморфінової системи організму та підвищує загальне самопочуття;
🔸забезпечують соціальний зв’язок з іншими людьми при прогулянці, що, у свою чергу, призводить до швидкоплинних або глибших соціальних контактів;
🔸ба більше, медичні дослідження встановили, що присутність собаки має заспокійливу дію, тому, через її присутність та тактильність, може падати артеріальний тиск та сповільнюватися частота пульсу.

Але чомусь, багато людей схильні думати, що дресирування собак-поводирів, службових та слухових собак мотивоване бажанням використовувати їх як суто технічний засіб. Хоча це безумовно є однією з їх відповідальностей, але вона не найголовніша. Зокрема, не всі люди з інвалідністю наголошують на потребі у технічній допомозі, оскільки для багатьох важливіша роль собаки як друга, яка приносить відчуття гармонії та підвищує якість життя.

Відтак собака може позбавити людину самотності, почуття ізоляції, взяти на себе певну відповідальність, тримати в активному тонусі та забезпечувати безпеку. Тому, собака — це справжнє втілення підтримки та позитиву!


Сподобалося? Поділися з друзями!

0
0
0 shares, 0 points
Яка в тебе реакція на цей пост?
Злість Злість
0
Злість
Мило Мило
0
Мило
Провал Провал
0
Провал
Цікаво Цікаво
0
Цікаво
Смішно Смішно
0
Смішно
У захваті У захваті
0
У захваті
Ого Ого
0
Ого
Сильно Сильно
0
Сильно
Що за? Що за?
0
Що за?

Блогер, автор проектів «ІнваФішки» та «Паралічненько». Маю травму в шийному відділі хребта, пересуваюся за допомогою коляски. Організатор таборів активної реабілітації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Собака — вірний друг для людини з інвалідністю ⠀ Певно усі знають, що існують со…

log in

reset password

Back to
log in