В Бучі біля Новусу на парковці для людей з інвалідністю як завжди аншлаг… і поліція


0

Є така професія в Україні – бути #бидло’м. Наче і #майдан пройшли і вирішили що прямуємо до Європи, але мало хто для того щось прагне робити.

Ось приклад – що потрібно для того, щоб перестати паркуватися на місцях для людей з інвалідністю вже сьогодні? – Європейські стандарти? Високі заробітні плати? Низькі тарифи? Треба лише відкрити очі, включити мозок і просто не ставити там авто.

ВСЕ! Більше нічого робити не треба.

Але ж ми не такі, ми краще повісимо флаг України на лобове скло авто і будемо кричати зрада, Порошенко не продав рошен та інше. Чи може то все путін?

Я знаю що мало до кого це щось зараз донесе, але єй Богу, колись куплю сокиру і втикну в капот, бо злості вже немає.

Ну і зверніть увагу на авто з синіми номерами, мабуть вже #поліція…

2016-02-25 14.16.28

2016-02-25 14.15.56

2016-02-25 14.15.59

2016-02-25 14.15.27

2016-02-25 14.15.24


Сподобалося? Поділися з друзями!

0

Яка в тебе реакція на цей пост?

Злість Злість
1
Злість
Мило Мило
0
Мило
Провал Провал
0
Провал
Цікаво Цікаво
1
Цікаво
Смішно Смішно
0
Смішно
У захваті У захваті
0
У захваті
Ого Ого
0
Ого
Сильно Сильно
1
Сильно
Що за? Що за?
0
Що за?
Віталій Пчолкін

Блогер, автор проектів «ІнваФішки» та «Паралічненько». Маю травму в шийному відділі хребта, пересуваюся за допомогою коляски. Організатор таборів активної реабілітації.

40 Comments

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 1. боюсь, що просто включити мозок і відкрити очі – не вийде. Треба щоб било по гаманці, і то суттєво. Тоді може і мозок запрацює і очі відкриються.

  1. і знову ми впираємось в нашу бюрократичну систему, на жаль. Але реально достукатись до свідомості людей теж проблема. Бо більшість пересічних громадян думає, що ті стоянки для галочки, а інваліди нікуди не їздять, а про те, що хто з нас може сам бути за кермом на власній машині – о! то це взагаалі може бути відкриттям . Це реалії нашого буття )

 2. це сьогодні було? о котрій годині? напишу скаргу, але потрібна інформація

 3. А якщо мене хтось привіз? У нього нема і не може бути на склі відповідного знака, а мені з візком таки треба вибратись з тої машини. Хіба водій не може паркуватись на місці для інвалідів, якщо він сам не інвалід?

  1. В цьому плані краще звернутися до європейської практики, де кожна людина з порушенням опорно-рухового апарату має картку на право паркування на цих місцях, якщо він не має власного транспорту, то він може використовувати її в інших авто просто поклавши на панель.

   Поки у нас такого немає, в законі чітко зазначено що авто має мати необхідний знак на лобовому склі, немає – значить ти порушник.

  2. І що мені робити? Сидіти дома? Є дух закону і є буква. Букву Ви описали, а дух цього закону каже, що спец. місця призначені для використання інвалідом незалежно на якому місці в машині він сидить, для полегшення його життя. Це місце ширше, щоб можна було збоку під‘їхати візком, тобто звичайним місцем для паркування скористатись неможливо (якщо сусіднє також зайняте, звичайно), воно знаходиться якнайближче до входу. Якщо обмежуватись тільки інвалідами-водіями, то це дискримінація всіх інших і взагалі нонсенс. Який процент інвалідів в нашій країні за кермом? Нащо тоді взагалі обладнувати такі місця?

  3. Мирослав ну ви мені можете не розказувати про необхідність цих місць і чому саме вони. У вас слушне зауваження, але який механізм ви бачите дієвий? Бо наразі там паркуються всі кому не ліньки, згідно вашого погляду це не можливо проконтролювати, а сподіватися на людське сумління теж не варто.

   Отже, в даному випадку я вважаю буде справедливим (якщо наприклад місце займається більше ніж на 5 хвилин) просто переставляти авто на звичайне місце, бо ви є з помічником, якому то зробити не складно. Тобто місце використовується тільки для висадки/посадки людини з порушенням ОРА.

  4. Якщо є вільні місця то взагалі немає проблеми, тому переставляти машину не вихід. Крім того, це час, а не кожний може сидіти самостійно у візку і чекати поки супроводжуючий знайде стоянку і повернеться пішки (я можу, але є, наприклад, різні форми ДЦП тощо) при чому спеціальне місце залишиться порожнім – це ж якийсь маразм, погодьтесь. Пропозиція така: поки не внесено зміни в закон, можна добитись прийняття підзаконного акта, якогось листа з роз‘ясненням, що якщо водій привіз інваліда, то він також має право на стоянку незважаючи на відсутність знака на склі. У нас все одно поки що неможливо виписати штраф за стоянку заочно і покласти квитанцію під двірник, як це прийнято в інших країнах, тому відовідальний за парковку чи поліцейський все одно мусять дочекатись водія. Побачать, що він дійсно з інвалідом – от і все.

  5. Ще можна, по аналогіїї з описаною Вами карточкою, ввести знак “я супроводжую інваліда”, який не повинен бути приклеєний на скло, а просто ставитись на панель всередині машини.

  6. Відповідно до ст. 30, п. 6 – Закону України “Про основи СЗ” на місцях для безоплатного паркування легкових автомобілів мають право паркуватися:
   – інваліди з ураженням опорно-рухового апарату, члени їхніх сімей, яким відповідно до порядку забезпечення інвалідів автомобілями передано право керування автомобілем,
   – законні представники недієздатних інвалідів або дітей-інвалідів, які перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату,
   – транспортні засоби, що належать підприємствам, установам, організаціям громадських організацій інвалідів та сфери соціального захисту населення і перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату.

   Але всі мають бути відповідно промарковані.

   Я бачу необхідність лобіювати введення Європейської паркувальної картки (European Parking Card), яка матиме два варіанти – постійна (на 3-5 років) чи тимчасова (максимум 6 місяців) і відповідно синього і червоного кольору.

   Картку достатньо розмістити на панелі під лобовим склом.

  7. Достатньо одної фрази в ПДД або підзаконному акті: “водій, що супроводжує інваліда, має право на стоянку, незважаючи на відсутність знака на склі”. Просто і ефективно. Табличка в салоні, навіть саморобна, захистить від активістів. От і все.

  8. Ви вважаєте, що знайдеться купа бидла, яке навмисно намалює таку табличку? Проти аж таких взагалі нема ніякої ради, вони і карточку знайдуть спосіб купити коли вона буде введена. На щастя, таких мало. Більшість просто ставлять машину на вільне місце, просто не задумуючись, що цим створюють проблеми людям з інвалідністю, тим більше що інвалідів на промаркованих машинах реально мало і ці стоянки завжди порожні. Тому табличка в салоні попередить активіста, що цю машину не варто розмальовувати чи обклеювати, а треба хоча б дочекатись водія і побачити реальну ситуацію. Що стосується офіційних осіб, то, повторюсь – все одно ніхто не може прийняти якісь міри без присутності водія, а коли водій з‘явиться разом з людиною на візку – всі питання відпадуть самі собою.

  9. Зараз приблизно так і відбувається, коли бачать, що водій з інвалідом, відносяться з розумінням і не штрафують, але хотілось би, щоб це було законно і не залежало від доброї волі парковщика чи поліцейського. Серед них також зустрічаються хм… , як би то м‘якше сказати, особи, які розуміють тільки букву закону.

  10. Ще є тимчасові інваліди, людина на милицях зі зламаною ногою фізично не може доскакати до дальнього кінця стоянки, чому вона не може скористатись спец. місцем? Так, він не має посвідення, знаків на склі, але ж дух закону каже, що це допомога немічному, а не просто виконання якихось формальностей.

  11. Ви пишете “я вважаю це дуже хитка позиція яку можна буде використовувати на власний розсуд” – так, але кожна палка має два кінці, а будб-який закон як стовп: перескочити не можна, а обійти легко. Моя пропозиція – це краще ніж зараз є.

  12. От я і кажу, що це неправильно. На дорозі – так, це підвищує увагу і обережність інших учасників руху, а на стояеці – це дискримінація людей з інвалідністю, котрі знаходяться на пасажирському сидінні і кому ця стоянка не менш потрібна, тому ідентифікувати машину на стоянці по цьому знаку НЕ МОЖНА. Треба щось робити.

 4. В нас якраз така ситуація. За рульом я, машина оформлена на мене , але дуже часто зі мною в машині дочка яка пересувається на інвалідному візку,ій 19 років. Коли залишаю машину на місці для людей з інвалідністю на ній(машині) немає ніякоі позначки, хвилююся чи наклеють щось активісти. Аще не знаю ,що робити якщо це станеться, думаю що викликати поліцію. Напевне нанесення шкоди моій власності – не законно.

 5. Я мама дитини з Дцп,я маю машину але наклейку не маю і не одна я її немаю.але при мені майже завжди є пенсійне посвідчення і дитина.хіба ще наклейка потрібна?не розумію ?чому якщо виділене місце для людей з інвалідністю ,для чого його займати взагалі.я не раз проводила лікбез охороні і таксистам чи просто водіям,скажу задоволення мало.а ле тепер я просто буду поліцію викликати,щоб за 10років все і всі змінились в кращу сторону.

  1. В тому й справа, що коли Ви по суті законно, але формально незаконно (бо без наклейки) займете спец. місце, то хтось інший або викличе поліцію, або обмалює Вашу машину. Саме про це я пишу: право на стоянку повинні мати не тільки ті, у кого машина з ручним керуванням, а й такі як Ви, хто супроводжує інваліда. Для цього досить змінити один рядок в Правилах дорожнього руху.

  2. оксана черная Тут всі пишуть про боротьбу з тими, хто займає місце, і тільки ми з Вами вдвох намагаємось звернути увагу на іншу сторону медалі: це місцедля стоянки не тільки для машин з ручним керуванням і відповідною наклейкою, інвалід має право на стоянку незалежно на якому місці в машині він знаходиться, інакше це дискримінація, так не повинно бути.

  3. Мирослав Базилевич,я реально хочу поваги і спокою а не пояснювати дорослим людям що самі давно сексом займаються , що таке гідність людська і толерантність.але питання не знімається що потрібно від нас ?скільки звернень ,куди писати щоб все стало на належний рівень

  4. Спочатку треба між собою розібратися: поки що всі хочуть активно боротись з будь-якою машиною без наклейки “ручне керування”. Давайте самостійно виготовимо навіть не наклейки, а таблички “я супроводжую людину з інвалідністю” або просто “в машині інвалід” і будемо класти їх на видне місце, а далі буде видно чи цього достатньо, чи треба все-таки добиватись зміни закону і ПДД.

  5. Ви знаєте,я думала,що та наклейка,що є офіційною на даний момкнт, була юридично дійсною і для мене як мами ,я ж не людина з інвал.а маю дитину з статусом,а їй лише 10років і не факт що вона сама буде водієм.оце для мене ”відкриття” ви зробили.:)

  6. Я думаю, що Ви якраз можете офіційно оформити ту наклейку на свою машину, читаємо “- законні представники недієздатних інвалідів або дітей-інвалідів, які перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату”, а що робити тому, кого привіз товариш або знайомий? Для мене, наприклад, це типова ситуація, інакше і не буває.

  7. Так я з вами абсолютно погоджуюсь.Так можна самостійно розпочати справу а вже потім буде видно. Мирослав Базилевич,але є і ще одне питання :от ми проживаємо в Броварах і в нашому місті особисто я бачила лише у двох місцях розмітку з малюнком це МегаМаркет та Епіцентр.І це й факт також заслуговує на гідне відношення…так треба передивлятись всі норми і положення щодо норм зобов’язень про розмітку..

  8. Цікава особливість:),якщо ми паркуємось там де є охорона,навіть без наклейки ,то авто в відносній безпеці …,а якщо завтра кругом нам розмалюють місця,і вже не буде охоронців поруч то таки да…ой.країна абсурду

  9. Дуже вдячна, Вам,що долучились до діалогу зі мною!Золоті слова,про те що виховування дітей це постійний розвиток себе ,як особистостей!Ви мене підштовхнули,ще на декілька гарних справ.Дякую

  10. А і про таблички “в машині людина з обмеженнями” це класно!тому що, будь хто може підвозити особливого пасажира.А ще потрібно обов’язково вимагати сто відсоткового виділення маркування для стоянок зі знаками,бо їх реально мало.В мене навіть під під’їздом не реально паркуватись всім начхати що дитині з вадою ходіння в сніг чи дощ дуже важко фізично далеко йти.


Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/www/wwwroot/pcholkin.com/:/tmp/) in /www/wwwroot/pcholkin.com/wp-includes/plugin.php on line 437

Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /www/wwwroot/pcholkin.com/wp-includes/plugin.php on line 437