Відео для Apple TV


0

На день народження кохана подарувала мені Apple TV – ту штуку, яку я давно собі хотів, але самому купити було шкода грошей… Підключили, настроїли, але як дивится відео і де його брати? Качати на торентах можна, але якісні та нові фільми зазвичай з’являються пізно, а конвертувати мені не хочеться. Тому знайшов інший варіант!

На тих же торентах відео в якості HD зазвичай запаковано в формат mkv (який не сприймається iTunes), але часто закодовано кодеком h.264, а це означає, що ви можете отримати готове для відтворення на Apple TV відео без конвертування. Більше того, ми можемо включити туди і окрему доріжку субтитрів, та інформацію про фільмі/серіалі.

Отже, якщо ви не знайшли потрібний вам відео вже готовим, то шукаємо його в форматі mkv та просто змінюємо контейнер.

Трохи пояснення. Справа в тому, що розширення відео (таке, наприклад, як .mkv) це всього лише медиаконтейнер в який упаковані відео, аудіо і субтитри. І подібно до того, як і будь-контейнер в нашому реальному житті, він відповідає лише за зберігання даних, а не алгоритм їх кодування. Але Apple не підтримує всілякі контейнери, так як через їх особливості не всі вони однаково гарні для потокової передачі з одного пристрою на інший, тому ми маємо тільки три контейнера, які вміє відтворювати iTunes, а відповідно і Apple TV: .m4v, .mp4, .mov.

Чим даний метод відрізнається від звичайного перекодування? Навіть якщо у вас є який-небудь файл в контейнері .mkv стиснений за допомогою кодека h.264 (а таких насправді більшість), то конвертер його все-одно буде пережимати по своєму. На жаль, ні одна програма-конвертер відео не може визначити це і змінити тільки контейнер. Всі вони працюють виключно шляхом перекодування відеопотоку, незалежно від того є в цьому реальна необхідність, чи ні. Ось саме тому, якщо ви хочете прискорити процес підготовки відео (разів так в 50), трохи заощадити електроенергії і не зайвий раз навантажувати процесор вашого Маку на 100%, вам знадобитися приділити цьому кілька хвилин і завантажити спеціальний софт.

Отже, якщо ви вирішили спробувати цей спосіб, то вам знадобиться чудова безкоштовна програма Subler (рекомендую завантажувати останню версію), яка розроблена для створення контейнерів .m4v, .mp4 і .m4a (тільки звук) і редагування їх вмісту.

Можливості Subler:

 • збирати різні частини мультимедійного файлу (такі як відеодоріжка, аудіодоріжка і субтитри);
 • приводити їх оформлення до красивого, як в iTunes Movie Store, вигляду (за допомогою автоматичного пошуку і додавання опису та обкладинки);
 • змінювати метадані файлу (що дозволяє, наприклад, змусити думати всі пристрої що рівень профілю відео h.264 3.1, а не 4.1. При цьому пристрої можуть (і швидше за все так і буде) не відтворити цей файл. Але можна спробувати, на випадок якщо обмеження чисто програмне)
 • конвертувати аудіо з дуже популярних .mkv кодеків AC-3 і DTS в AAC (DTS не підтримується Apple TV). У тому числі багатоканальний і Dolby Pro Logic II
 • зберігати це все в контейнері mp4 або m4v

Чим же відрізняються ці три відеоконтейнери які підтримує Apple TV:

 • M4V – підтримує AC-3 аудіо доріжки, голови, 3GPP субтитри
 • MP4 – не підтримує AC-3 аудіо доріжки на Apple TV, не підтримує голови
 • MOV – не підтримує AC-3 аудіо доріжки на Apple TV, підтримує голови

Що робити якщо в процесі зберігання виникає помилка Something went wrong with the audio converter?

Ця проблема виникає у користувачів OS X Mountain Lion (10.8) та Maverics (10.9) і для її вирішення потрібно зробити наступне:

 1. Завантажити і встановити останню версію кодеків Perian (якщо не встановлено
 2. Завантажити a52codec.component
 3. Розпаковуємо архів з a52codec.component та замінюємо ним файл у папці ~/Library/Audio/Plug-Ins/Components
 4. Перезавантажуємо Subler

Інструкція по перепакуванню відео для Apple TV:

0. Переконайтеся, що вихідний відеофайл закодований відеокодеком H.264, ця інформація є у технічному описі на трекерах:

Опис файлу

Якщо відео ви не завантажуєте, а вже маєте на комп’ютері, то дізнатись про ці ключові показники можна відкривши цей файл у вашому програвачі (наприклад Quick Time, або VLC) і викликати вікно інспектора поєднанням клавіш Command – I або за допомогою меню. Для більш детальної інформації ви можете завантажити з App Store програму Media Inspector.

1. Запускаємо Subler, в меню натискаємо File ? New, з’явиться біле вікно де потім ми будемо бачити всі наші аудіо-, відео-доріжки, субтитри і файл з главами (якщо він є).

2. Тепер перетягуємо наш .mkv файл, який ви хочете перепакувати, у це вікно (або меню вибираємо File ? Import ? File). При його додаванні у нас виїжджає вікно, в якому можна вибрати ті частини медіафайлу, які ви хотіли б додати: видеодорожка, аудіо доріжки, субтитри. Тепер вибираємо всі доріжки які хочемо додати в наш майбутній відеофайл, і натискаємо кнопку Add.

subler-1

3. Далі обравши будь-яку з наших доріжок ви можете подивитися її метадані і змінити їх. Ще раз зверну увагу, що це тільки метадані, фактично у цієї доріжки нічого мінятися не буде. Тут варто первірити лише щоб у всіх аудіодоріжок була виставлена Alternate Group: 1, а у всіх доріжок субтитрів Alternate Group: 2. Для відео нехай залишається None.

4. У верхній частині вікна виберіть правильну мову для кожної аудіо і субтитрів – доріжки. Не полінуйтеся, так як потім (при відтворенні) вам буде набагато простіше зрозуміти де яка. Так само за бажанням можна перейменувати їх, але це ніде в iTunes або Apple TV відображатися не буде.

subler-2

5. Тепер натиснувши кнопку з лупою на панелі завдань (або Shift-Cmd-M) ми викликаємо вікно пошуку опису фільму або серіалу в базах даних themoviedb.org і thetvdb.com для фільмів і серіалів відповідно. В поле пошуку вводимо назву (якщо його там немає, і програма вже не зробила це все автоматично), вибираємо мову на якому хочемо побачити опис (для серіалів, ще номер сезону і серії) і натискаємо кнопку пошуку. В частині вікна “Title” ми побачимо все, що знайшлося по цьому запиту. Просто вибираємо необхідний варіант, натискаємо кнопку додати і вибираємо обкладинку.

subler-3

6. Тепер, коли ми повернулися в основне вікно можна побачити тільки що доданий нами опис. Там же є і ще дві вкладинки “Atwork” (Обкладинка) і “Other Setting” (Інші параметри). На останній ви можете обрати тип відео (фільм, серіал, подкаст та ін) для його коректної ініціалізації iTunes’ом; рейтинг контенту; вказати чи є дане відео HD і якщо так, то яким 720p або 1080p.

subler-4

7. Ну ось і все, тепер натискаємо File ? Save і вибираємо куди ми хочемо його зберегти. В тому ж вікні вибираємо формат файлу. Ви можете вибрати або Video MPEG4 (контейнер буде m4v) або Movie-MPEG4 (mp4 контейнер). При цьому якщо у вас в склад цього медіафайлу входила доріжка AC-3, то вибір формату Video MPEG4 є обов’язковим для нормального відтворення відеофайлу.

subler-5

Все збереження для файлу 4.5 Гб займає не більше трьох хвилин. Після цього можна додавати в iTunes та дивитися.

subler-6

Процес пепепаковки на відео:


Сподобалося? Поділися з друзями!

0

Яка в тебе реакція на цей пост?

Злість Злість
0
Злість
Мило Мило
0
Мило
Провал Провал
0
Провал
Цікаво Цікаво
0
Цікаво
Смішно Смішно
0
Смішно
У захваті У захваті
0
У захваті
Ого Ого
0
Ого
Сильно Сильно
0
Сильно
Що за? Що за?
0
Що за?
Віталій Пчолкін

Блогер, автор проектів «ІнваФішки» та «Паралічненько». Маю травму в шийному відділі хребта, пересуваюся за допомогою коляски. Організатор таборів активної реабілітації.

0 Comments

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/www/wwwroot/pcholkin.com/:/tmp/) in /www/wwwroot/pcholkin.com/wp-includes/plugin.php on line 437

Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /www/wwwroot/pcholkin.com/wp-includes/plugin.php on line 437