Відповідь на інформаційний запит по комітету доступності міста Буча


Нещодавно я направляв інформаційний запит до міської ради міста Буча стосовно роботи комітету доступності. Сам текст запиту можна завантажити за цим посиланням, тобто мене цікавив останній рік роботи комітету.

zapyt-1

На днях я отримав відповідь, дуже швидко (листувалися по електронній пошті), що мене приємно вразило та на всі мої питання були чіткі відповіді. Комітет дійсно є, функціонує і, виходячи з відповіді, збирається раз в квартал. Але прочитавши відповідь в мене склалося уявлення, що взагалі місто повністю доступне і більше в ньому не має чого виправляти та контролювати…

Відповідь на інформаційний запит. Сторінка 1 Відповідь на інформаційний запит. Сторінка 2

Я не буду багато писати, додам лише фотографію входу до міської поліклініки, яка напевно входить до цього переліку з 36 об’єктів соціальної інфраструктури і воно явно не відповідає “всім нормам”.

Бучанська міська поліклініка, вул. Польова 21
Бучанська міська поліклініка, вул. Польова 21

За ракурсом ви можете зрозуміти, що ближче до входу я самостійно підійти не зміг, бо відсутні з’їзди з тротуарів біля неї та й навіть якщо були б – до будівлі немає пандусу. І таких моменті в багато, взагалі найбільша проблема в доступності Бучі – це відсуність нормальних з’їздів з тротуарів. В мене серце обливається кров’ю, коли я бачу “свіженький” з’їзд, якому ще й року нема, але він зроблений так, що я ним самостійно не можу користуватися. Навіщо і для кого тоді його зроблено? Не розумію.

В цілому в двох додатках склад комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Бучанської міської ради та протокол їх прийняття.

Голова

 • Матюшенко Лариса Анатоліївна, заступник міського голови з соціально-гуманітарних питань;

Заступник

 • Ткаченко Валентина Григорівна, завідувач відділом містобудування та архітектури;

Секретар

 • Кожемяка Олена Олесіївна, головний спеціаліст управління праці;

Члени

 • Стадніченко Світлана Броніславівна, голова організації інвалідів «Відгук»;
 • Варламов Анатолій Костянтинович, голова ради інвалідів Великої Вітчизняної війни;
 • Назаренко Ганна  Василівна, в. о. начальника Управління праці;
 • Краснодемський Йосип Болеславович, голова Бучанського товариства «Червоного хреста»;
 • Коваленко Сергій Миколайович,  завідувач відділом з надзвичайних ситуацій та мобілізаційної роботи;
 • Фурса Олександр Іванович, заступник головного лікаря Бучанської міської поліклініки;
 • Кравчук Володимир Денисович, начальник КП «БУЖКГ»;
 • Демченко Світлана Андріївна, директор КП «Бучабудзамовник».

Відсутність в комітеті доступності людини з порушенням ОРА, а саме яка пересувається в інвалідній колясці, не дає повноцінно оцінити масштаби наявних проблем з доступністю в місті. Мені було дуже дивно бачити в протоколі останнього зібрання, що було заслухано лише одне питання з приводу переходу (яке я навіть здогадуюсь чому було висвітлене):

Протокол засідадання КЗД №3. Сторінка 1 Протокол засідадання КЗД №3. Сторінка 2

 Чудово що заслухали і вирішили, але не розумію як Новус пов’язаний з переходом? До нього метрів 200 напевно. Я вже писав, що проблема є не тільки під час дощу, а й повсякдень – відсутні загороджувальні решітки, через що через зливи на колясці дуже небезпечно переїжджати! До того ж, наявність наземних переходів не є безпечним варіантом, тому як щоб до його перейти, треба йти ті сто метрів по проїжджій частини, а рух там доволі щільний. А щоб доїхати на колясці до переходу зі світлофором, треба об’їхати квартал добрий:

Дорога до переходу

Чому так, бо поряд з дорогою пройти можна і по доволі непоганій дорозі, але перед самим переходом все одно є декілька сходинок, до того ж розбитих. Для мене ця дорога займе хвилин 15 як мінімум. Багато проблем, багато… і це я ще не зробив нормальний моніторинг! Готую нове звернення, про результати згодом.

Стосовно переходу – хотілося б вірити що його зроблять, бо мав на відкритті ЖК “Центральний” бесіду з мером з цього приводу і він обіцяв. Сподіваюся що в цьому році. Місто можна легко зробити доступним та на це потрібна увага! Хоча я не можу не відмітити, що відносно інших міст, Буча є доволі соціально-відповідальним містом  саме це спонукало мене перебратися сюди.

Яка в тебе реакція на цей пост?
Злість Злість
0
Злість
Мило Мило
0
Мило
Провал Провал
0
Провал
Цікаво Цікаво
0
Цікаво
Смішно Смішно
0
Смішно
У захваті У захваті
0
У захваті
Ого Ого
0
Ого
Сильно Сильно
0
Сильно
Що за? Що за?
0
Що за?

Блогер, автор проектів «ІнваФішки» та «Паралічненько». Маю травму в шийному відділі хребта, пересуваюся за допомогою коляски. Організатор таборів активної реабілітації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відповідь на інформаційний запит по комітету доступності міста Буча

log in

reset password

Back to
log in