Нещодавно я направляв інформаційний запит до міської ради міста Буча стосовно роботи комітету доступності. Сам текст запиту можна завантажити за цим посиланням, тобто мене цікавив останній рік роботи комітету.
На днях я отримав відповідь, дуже швидко (листувалися по електронній пошті), що мене приємно вразило та на всі мої питання були чіткі відповіді. Комітет дійсно є, функціонує і, виходячи з відповіді, збирається раз в квартал. Але прочитавши відповідь в мене склалося уявлення, що взагалі місто повністю доступне і більше в ньому не має чого виправляти та контролювати…
Я не буду багато писати, додам лише фотографію входу до міської поліклініки, яка напевно входить до цього переліку з 36 об’єктів соціальної інфраструктури і воно явно не відповідає “всім нормам”.

За ракурсом ви можете зрозуміти, що ближче до входу я самостійно підійти не зміг, бо відсутні з’їзди з тротуарів біля неї та й навіть якщо були б – до будівлі немає пандусу. І таких моменті в багато, взагалі найбільша проблема в доступності Бучі – це відсуність нормальних з’їздів з тротуарів. В мене серце обливається кров’ю, коли я бачу “свіженький” з’їзд, якому ще й року нема, але він зроблений так, що я ним самостійно не можу користуватися. Навіщо і для кого тоді його зроблено? Не розумію.
В цілому в двох додатках склад комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Бучанської міської ради та протокол їх прийняття.
Голова
- Матюшенко Лариса Анатоліївна, заступник міського голови з соціально-гуманітарних питань;
Заступник
- Ткаченко Валентина Григорівна, завідувач відділом містобудування та архітектури;
Секретар
- Кожемяка Олена Олесіївна, головний спеціаліст управління праці;
Члени
- Стадніченко Світлана Броніславівна, голова організації інвалідів «Відгук»;
- Варламов Анатолій Костянтинович, голова ради інвалідів Великої Вітчизняної війни;
- Назаренко Ганна Василівна, в. о. начальника Управління праці;
- Краснодемський Йосип Болеславович, голова Бучанського товариства «Червоного хреста»;
- Коваленко Сергій Миколайович, завідувач відділом з надзвичайних ситуацій та мобілізаційної роботи;
- Фурса Олександр Іванович, заступник головного лікаря Бучанської міської поліклініки;
- Кравчук Володимир Денисович, начальник КП «БУЖКГ»;
- Демченко Світлана Андріївна, директор КП «Бучабудзамовник».
Відсутність в комітеті доступності людини з порушенням ОРА, а саме яка пересувається в інвалідній колясці, не дає повноцінно оцінити масштаби наявних проблем з доступністю в місті. Мені було дуже дивно бачити в протоколі останнього зібрання, що було заслухано лише одне питання з приводу переходу (яке я навіть здогадуюсь чому було висвітлене):
Чудово що заслухали і вирішили, але не розумію як Новус пов’язаний з переходом? До нього метрів 200 напевно. Я вже писав, що проблема є не тільки під час дощу, а й повсякдень – відсутні загороджувальні решітки, через що через зливи на колясці дуже небезпечно переїжджати! До того ж, наявність наземних переходів не є безпечним варіантом, тому як щоб до його перейти, треба йти ті сто метрів по проїжджій частини, а рух там доволі щільний. А щоб доїхати на колясці до переходу зі світлофором, треба об’їхати квартал добрий:
Чому так, бо поряд з дорогою пройти можна і по доволі непоганій дорозі, але перед самим переходом все одно є декілька сходинок, до того ж розбитих. Для мене ця дорога займе хвилин 15 як мінімум. Багато проблем, багато… і це я ще не зробив нормальний моніторинг! Готую нове звернення, про результати згодом.
Стосовно переходу – хотілося б вірити що його зроблять, бо мав на відкритті ЖК “Центральний” бесіду з мером з цього приводу і він обіцяв. Сподіваюся що в цьому році. Місто можна легко зробити доступним та на це потрібна увага! Хоча я не можу не відмітити, що відносно інших міст, Буча є доволі соціально-відповідальним містом саме це спонукало мене перебратися сюди.