Воїн АТО vs. АТОшник – Як правильно говорити?


3
3 points

Одразу кажу, нікого не хочу ображати, але напишу свої відчуття коли чую від інших термін «АТОшник» під яким розуміється людина, яка приймала участь в АТО. Відчуття мої навіяні трьома подіями – відвідинами поліклініки, зміною терміну інвалід в Конвенції та постом Юрка Весельського про флешмоб задля привернення уваги до проблеми суїцидів серед військовослужбовців.

Я багато разів чув від спеціалістів, які займаються реабілітацією воїнів АТО, дуже негативні відгуки щодо терміну АТОшник, тобто для них це те саме що і для нас “інвалід”. На початку АТО я теж мав необережність декілька разів використати це, по суті, жаргонне слово, але за два роки мені вже міцно засіло в голові – це слово погане і його не можна використовувати по відношенню до справжніх воїнів АТО.

Тож, ближче до ситуації чому мені захотілося написати цей пост, а точні хто такі для мене АТОшники? Для мене це люди, які пройшли свій шлях “на передовій” (без оцінки якості), але повернувшись додому не мають сили вести себе гідно, їм нічого не хочеться робити, окрім як всюди заявляти “я ж АТОшник, йопта…”. Ось і в цей раз сидячи в поліклініці я зустрів таких товаришів, які прийшли до поліклініки тому що їм зателефонували з відділу соцзахисту і запропонували поїхати відпочити і підлікуватися в санаторії, але для цього їм потрібно отримати направлення на лікування. Ну звичайна ж процедура – пройти лікарів, зробити кардіограму і отримати направлення.

Окрім того, що ці хлопці навіть не запам’ятали куди є путівка, один з них голосно вигукував, щоб з поліклініки самі зателефонували і поцікавилися куди їх направили і зробили швидко це направлення, але коли почули що їм потрібно ще й до лікаря зайти почав гучно волати “да на*уй оно мне все надо, давайте быстренько мне сами все пройдите, а я завтра заеду заберу направление” … Після цього залишив якусь медкартку на реєстратурі зовсім розгубленій дівчині і пішов на вихід. Ну нормально, чо, гідна поведінка справжнього АТОшника. Вони навіть не розуміють, що змушують лікарів порушити закон, виписавши направлення, розуміючи що цьому “герою” дійсно потрібне це лікування. Тобто зробити те, проти чого вони по великому рахунку воювали, проти корупції в медичних закладах. Тоді я собі подумав, можливо він десь дуже задіяний, що немає часу на самостійне проходження, але все одно не знайшов в голові виправдання такому вчинку.

Далі я пройшов огляд у двох лікарів і зробив кардіограму просидівши в черзі, минуло можливо хвилин 40-50, але вийшовши з поліклініки був дуже зворушений як ці хлопці сиділи на лавочці біля виходу, курили і риготали… Тобто чуваки нікуди не поспішали, їм просто не по статусу проходити якихось лікарів.

До чого це я, можливо не було б цього посту, якби в цей день я не побачив відео Юрка – воїна АТО, який має ампутацію, але тим не менш робить багато чого для гарного іміджу наших воїнів, саме цим флешмобом, ініціатором якого є інший воїн – Леонід Остальцев, який після повернення відкрив всім відому Pizza Veterano, висловлює своє занепокоєння суїцидами серед військовослужбовців, тобто людина справді є прикладом для багатьох, саме таким, який нам малюють говорячи про честь та гідність військового тощо.

Саме цим постом я хочу звернутися до тих, хто полюбляє називати воїнів АТО – АТОшниками. Будь ласка, проаналізуйте кого ви маєте на увазі – ось такого героя з поліклініки чи біля маршрутки в Дніпрі, справжнього АТОшника, чи воїна АТО, який чітко усвідомлює що він приклад для багатьох і веде себе гідно незалежно від обставин.

Не має бути АТОшників і інвалідів – мають бути воїни/ветерани АТО і люди з інвалідністю, це ланки одного ланцюга, який формує ставлення до ЛЮДИНИ, а не навішує клеймо.


Сподобалося? Поділися з друзями!

3
3 points

Яка в тебе реакція на цей пост?

Злість Злість
0
Злість
Мило Мило
0
Мило
Провал Провал
0
Провал
Цікаво Цікаво
0
Цікаво
Смішно Смішно
0
Смішно
У захваті У захваті
0
У захваті
Ого Ого
0
Ого
Сильно Сильно
3
Сильно
Що за? Що за?
0
Що за?
Віталій Пчолкін

Блогер, автор проектів «ІнваФішки» та «Паралічненько». Маю травму в шийному відділі хребта, пересуваюся за допомогою коляски. Організатор таборів активної реабілітації.

6 Comments

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  1. Я досі вживаю АТОшник до всіх своїх подопічних,і вони не проти.
    Де у цьомц слові негативна конотація чи нетолерантність?
    Може це твоє суб’єктивне відчуття цього слова?Бо я вперше чую таке розмежування поганий АТОшник vs хороший Воїн АТО.